2022 Chicago OPEN
01/29/2022 - 01/30/2022
 
FILTERS
Event
Gender
Event Type
Division
 
 

# 2534

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 40 (31-40)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
6.267
 
 
BL Maxwell Metallo M | 32
OTA CHICAGO
 

# 2641

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 60 (51-60)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
6.867
 
 
6BL JEN HICKOK F | 54
TEAM EAGLES TKD
 

# 2437

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Little Jins (3-5)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
5.733
 
 
PU Abigail Goodwin F | 5
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2631

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Little Jins (3-5)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
5.867
 
 
YW Jordyn Linthic F | 5
EXTREME TKD
 

# 2439

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
5.967
 
 
PU Amarah Adil F | 7
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.667
 
 
YW Jasmine Medina F | 6
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 2440

Court 2

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
5.733
 
 
WH BRANDON L GONZALE M | 6
DG TAEKWONDO
 

SILVER
5.667
 
 
YW Roman Tyler M | 7
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2441

Court 2

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
5.967
 
 
OR Eon Kardena M | 6
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.900
 
 
DB Carson Oliver M | 7
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
5.700
 
 
OR Ollie Roflo M | 7
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2630

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
6.100
 
 
PU Eivery Kardena F | 8
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.667
 
 
YW SOPHIA AL GONZALE F | 8
DG TAEKWONDO
 

# 2496

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
6.400
 
 
BL Avinav Prem An M | 11
POLARIS TAEKWONDO
 

SILVER
6.233
 
 
BL Ben Lee M | 11
OTA CHICAGO
 

BRONZE
6.000
 
 
BL Jason Yang M | 11
OTA CHICAGO
 

# 2604

Court 2

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - Open

Video Replay

GOLD
6.300
 
 
2BL Raiden Garner M | 13
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
6.033
 
 
BL Aashman Datta M | 13
OTA CHICAGO
 

# 2586

Court 2

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
6.333
 
 
4BL Paul VanAllm M | 17
OTA CHICAGO
 

# 2585

Court 2

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
6.067
 
 
BL Hubert Plonka M | 15
OTA CHICAGO
 

# 2575

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
6.167
 
 
BL Hannah Jiang F | 15
OTA CHICAGO
 

# 2448

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.350
 
 
GR SIENA MAR VILLANU F | 9
DG TAEKWONDO
 

# 2449

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.000
 
 
DB Hannah Yau F | 8
MASTER PALOMA MARTIAL ARTS
 

# 2497

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.917
 
 
BL Katelyn Yau F | 10
MASTER PALOMA MARTIAL ARTS
 

# 2498

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.684
 
 
BL NADINE MA PAUS F | 11
ANDREAN JIN TAEKWONDO
 

SILVER
6.333
 
 
BL Imogen Shuler F | 11
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2553

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.017
 
 
2BL Raiden Garner M | 13
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 2574

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.617
 
 
BL Mayumi La Cueto F | 12
OLYMPIA TAEKWONDO
 

SILVER
6.184
 
 
BL Grace Thomas F | 14
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2589

Court 1

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.500
 
 
2BL Conrad Means M | 17
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2546

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.650
 
 
5BL yongsang you M | 29
JUNLEE TAEKWONDO
 

# 2526

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.667
 
 
6BL DE FREITA FRANCOI M | 48
0-NO SCHOOL
 

# 2638

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.717
 
 
2BL Prem Kuma Darnal M | 44
NEPAL TAEKWONDO ASSOCIATION
 

# 2623

Court 1

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.667
 
 
WH BRANDON L GONZALE M | 6
DG TAEKWONDO
 

# 2624

Court 1

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.000
 
 
YW Ismael Sulayma M | 7
TAWI- TAWI RED SHIELD TAEKWONDO
 

# 2625

Court 1

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.167
 
 
GR JI HEE LEE M | 7
DG TAEKWONDO
 

SILVER
5.967
 
 
PU Zurich Ky Pugeda M | 7
JS LAYUG PATRIOTS
 

# 2438

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.167
 
 
YW Arya Febro F | 7
TAWI- TAWI RED SHIELD TAEKWONDO
 

SILVER
5.767
 
 
YW LEVI JORD TOLENTI F | 6
DG TAEKWONDO
 

# 2442

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.167
 
 
YW Nadie Gra Revilla F | 8
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.967
 
 
YW JULIA MAR DUTERTE F | 8
DG TAEKWONDO
 

BRONZE
5.867
 
 
OR Neo Jane Daciego F | 9
LEGION STRIKERS TAEKWONDO
 

BRONZE
5.833
 
 
PU Aria Goodwin F | 8
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2446

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.900
 
 
DB Antonella Paz F | 8
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2445

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.367
 
 
GR Corlen Be Sta.Ana F | 8
VENANCIO TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
6.267
 
 
GR Emmanuell Estacio F | 9
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

BRONZE
6.100
 
 
GR SIENA MAR VILLANU F | 9
DG TAEKWONDO
 

BRONZE
5.933
 
 
GR Emily Shihade F | 9
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 2451

Court 1

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.867
 
 
YW Craig Lar Cosico M | 8
JS LAYUG PATRIOTS
 

SILVER
5.800
 
 
YW JAMES FRA DELOS R M | 9
ANDREAN JIN TAEKWONDO
 

BRONZE
5.633
 
 
YW Tristan Galeon M | 8
CRUZA TAEKWONDO
 

# 2452

Court 1

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.900
 
 
YW LUIS ALFO ONATO M | 8
ANDREAN JIN TAEKWONDO
 

SILVER
5.600
 
 
YW Justin Yau M | 9
0-NO SCHOOL
 

BRONZE
5.533
 
 
YW Andrew Ga Sy M | 8
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

BRONZE
5.467
 
 
YW Mateo Yus Zaparit M | 9
CRUZA TAEKWONDO
 

# 2444

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.167
 
 
YW Lia Madel Te F | 9
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

SILVER
5.700
 
 
YW SUYENIE P PEREZ F | 9
ANDREAN JIN TAEKWONDO
 

BRONZE
5.667
 
 
YW SOPHIA AL GONZALE F | 8
DG TAEKWONDO
 

# 2443

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.167
 
 
YW Vonn Anie Cabal F | 8
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

SILVER
6.033
 
 
YW Grace Sum Cloma F | 9
SIRG TAEKWONDO TRAINING CENTER
 

# 2453

Court 1

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.000
 
 
PU David Gazmin M | 9
JS LAYUG PATRIOTS
 

# 2454

Court 1

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.533
 
 
DB Ramon Car Chu M | 9
VENANCIO TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.867
 
 
BR Caleb Ali Ronquil M | 8
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

BRONZE
5.567
 
 
RD JUZTINE J NAKAYAM M | 9
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2447

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.233
 
 
DB Hannah Yau F | 8
MASTER PALOMA MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.900
 
 
BR Sofia Kat Ronquil F | 9
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

BRONZE
5.767
 
 
RD Isabella Valenti F | 8
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

BRONZE
5.733
 
 
RD Isla DeBerry F | 8
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2499

Court 1

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.133
 
 
YW RIX ALESS GEROCHI M | 10
DG TAEKWONDO
 

SILVER
5.867
 
 
PU Zachary Zhu M | 10
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2500

Court 1

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.033
 
 
YW Anwar Kha Francis M | 10
TAWI- TAWI RED SHIELD TAEKWONDO
 

SILVER
5.900
 
 
YW Siegfrid Ching M | 10
ONG'S TAEKWONDO - PHL
 

BRONZE
5.867
 
 
PU Ryan Iverson M | 10
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2501

Court 1

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.567
 
 
PU Kris Horvat M | 11
RED POWER TAEKWONDO
 

SILVER
6.200
 
 
GR Theon Lou Batan M | 11
VENANCIO TAEKWONDO ACADEMY
 

BRONZE
5.900
 
 
PU Xian Juli Lucas M | 10
JS LAYUG PATRIOTS
 

BRONZE
5.833
 
 
PU Ricio Dom Martine M | 10
JS LAYUG PATRIOTS
 

# 2502

Court 1

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.933
 
 
DB Rocco Tamayo M | 10
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.900
 
 
DB John Cona Amponga M | 10
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

BRONZE
5.767
 
 
DB Emilio Ja Estrera M | 10
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

BRONZE
5.633
 
 
DB CIEJAN RY GOB M | 10
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2505

Court 1

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.100
 
 
BR CHRIS ARM GONZALE M | 11
ANDREAN JIN TAEKWONDO
 

SILVER
5.833
 
 
RD RED RHOUA LOSERIA M | 10
DG TAEKWONDO
 

BRONZE
5.800
 
 
BR SEAN FRAN TEMPLO M | 11
ANDREAN JIN TAEKWONDO
 

BRONZE
5.767
 
 
RD David Iordach M | 10
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2524

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.933
 
 
RD Vilma Han Hansson F | 10
RPD VICTORY TAEKWONDO
 

SILVER
5.867
 
 
BL Katelyn Yau F | 10
MASTER PALOMA MARTIAL ARTS
 

BRONZE
5.700
 
 
BR Jillian Olya-on F | 11
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2517

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.067
 
 
GR Elana Mae Victori F | 11
ONG'S TAEKWONDO - PHL
 

SILVER
5.733
 
 
PU Grace Taylor F | 11
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2527

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.533
 
 
BL NADINE MA PAUS F | 11
ANDREAN JIN TAEKWONDO
 

SILVER
6.333
 
 
BL Imogen Shuler F | 11
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2521

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.233
 
 
YW Kayleen Z Siapno F | 10
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

SILVER
6.200
 
 
YW Audrey Cl Sy F | 11
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

BRONZE
5.933
 
 
YW Summer Ch Pua F | 10
JS LAYUG PATRIOTS
 

# 2507

Court 1

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.500
 
 
BL Ramon Lor Chu M | 11
VENANCIO TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.967
 
 
BL Lucas Gonzale M | 11
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2523

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.367
 
 
GR Alani Mar Labrado F | 10
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

SILVER
6.200
 
 
GR Mari Atha Silva F | 11
SIRG TAEKWONDO TRAINING CENTER
 

BRONZE
6.167
 
 
GR ALLYNAH D PABINGU F | 12
ANDREAN JIN TAEKWONDO
 

BRONZE
6.133
 
 
GR ANDREA MI ALZONA F | 11
DG TAEKWONDO
 

# 2559

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.100
 
 
LB Aaliyah k carabba F | 12
RPD VICTORY TAEKWONDO
 

SILVER
5.967
 
 
LB Ava Maxin Labrado F | 13
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

BRONZE
5.600
 
 
DB Lars Lail Lacnit F | 12
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2552

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.200
 
 
2BL Akian Tuzon M | 14
RPD VICTORY TAEKWONDO
 

SILVER
5.867
 
 
2BL Raiden Garner M | 13
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 2569

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.367
 
 
BL JELO JALA GADIANA F | 13
ANDREAN JIN TAEKWONDO
 

SILVER
6.167
 
 
BL Grace Thomas F | 14
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
6.000
 
 
BL Aisha Max Gocheco F | 13
JS LAYUG PATRIOTS
 

# 2568

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.567
 
 
BL Amelia Ma Chu F | 14
VENANCIO TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
6.433
 
 
BL Mayumi La Cueto F | 12
OLYMPIA TAEKWONDO
 

BRONZE
5.800
 
 
DB Rain Oshl Laroya F | 12
SIRG TAEKWONDO TRAINING CENTER
 

# 2557

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.167
 
 
LB Marianne Santill F | 12
RPD VICTORY TAEKWONDO
 

SILVER
6.133
 
 
LB FORTUNE V LEDESMA F | 13
DG TAEKWONDO
 

# 2634

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.933
 
 
BR JULIE ANN VINLUAN F | 13
ANDREAN JIN TAEKWONDO
 

SILVER
5.733
 
 
DB Alyssa Parrigi F | 13
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 2565

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.000
 
 
DB Zayanah Laroya F | 13
SIRG TAEKWONDO TRAINING CENTER
 

SILVER
5.900
 
 
BL ELAIJA MA DELA CR F | 13
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

BRONZE
5.867
 
 
BL Riana Ale Dimalan F | 12
RPD VICTORY TAEKWONDO
 

# 2562

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.233
 
 
BR FRANCESCA GEISLER F | 13
DG TAEKWONDO
 

SILVER
6.000
 
 
BR Alessandr Estacio F | 12
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

# 2547

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.133
 
 
YW Amru Yuso Francis M | 13
TAWI- TAWI RED SHIELD TAEKWONDO
 

SILVER
6.100
 
 
YW Rasheed K Muallil M | 12
TAWI- TAWI RED SHIELD TAEKWONDO
 

BRONZE
6.067
 
 
YW Fayeruz C Jawadil M | 12
TAWI- TAWI RED SHIELD TAEKWONDO
 

# 2549

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.167
 
 
GR SIEGFRED ROBRIGA M | 13
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

SILVER
5.700
 
 
GR Laith Shihade M | 12
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 2555

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.233
 
 
YW Anrian Udong F | 14
TAWI- TAWI RED SHIELD TAEKWONDO
 

SILVER
6.167
 
 
YW Mona Aizh Ladjaha F | 12
TAWI- TAWI RED SHIELD TAEKWONDO
 

BRONZE
6.133
 
 
OR Iszabella Vogel F | 12
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2554

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.167
 
 
YW Zeelah Ka Hassan F | 13
TAWI- TAWI RED SHIELD TAEKWONDO
 

SILVER
6.067
 
 
YW Fatimah A Francis F | 13
TAWI- TAWI RED SHIELD TAEKWONDO
 

# 2561

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.133
 
 
BR CAYLEE E. DEL ROS F | 14
ANDREAN JIN TAEKWONDO
 

SILVER
5.833
 
 
BR Andrina Cho F | 12
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2556

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.100
 
 
GR Dana Madi Pua F | 14
JS LAYUG PATRIOTS
 

SILVER
5.933
 
 
GR LEEZERNA CRUZ F | 13
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

BRONZE
5.767
 
 
GR Alyssa Womack F | 14
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2551

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.200
 
 
BL Adam Mala Baldoz M | 12
RPD VICTORY TAEKWONDO
 

SILVER
5.967
 
 
BL Colton Crews M | 12
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
5.767
 
 
BL Joaquin Gonzale M | 12
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2550

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.933
 
 
BR SEAN HENR PEREZ M | 12
ANDREAN JIN TAEKWONDO
 

SILVER
5.833
 
 
BR JULIO JOS DUTERTE M | 12
DG TAEKWONDO
 

BRONZE
5.733
 
 
BR Derek Raf Lim M | 13
JS LAYUG PATRIOTS
 

BRONZE
5.533
 
 
BR Naoki Kominam M | 12
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2579

Court 1

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.000
 
 
YW PAUL ANTH DELOS R M | 17
ANDREAN JIN TAEKWONDO
 

SILVER
5.900
 
 
YW MARKWIN S ATAS M | 17
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2573

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.700
 
 
3BL Khyla Kre Guinto F | 15
BRAVEHEARTS MARTIAL ARTS
 

SILVER
6.400
 
 
3BL Allison Yu F | 16
YU’S ACADEMY MARTIAL ARTS
 

BRONZE
6.300
 
 
3BL MARIA JIA AMBULO F | 16
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2582

Court 1

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.033
 
 
BR Marcus Cho M | 15
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2572

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.500
 
 
BL Clechel M Vibar F | 15
SIRG TAEKWONDO TRAINING CENTER
 

SILVER
6.467
 
 
BL Madeline Rivette F | 16
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2584

Court 1

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.533
 
 
2BL Conrad Means M | 17
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
6.300
 
 
2BL Prince Ja Abaca M | 16
SIRG TAEKWONDO TRAINING CENTER
 

# 2583

Court 1

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.267
 
 
BL Brodric Reed M | 16
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2571

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.200
 
 
BL Dhinniell Albino F | 16
SIRG TAEKWONDO TRAINING CENTER
 

SILVER
6.100
 
 
BL Samantha Cruz F | 15
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 2570

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.033
 
 
YW Lorraine Lorenzo F | 15
SIRG TAEKWONDO TRAINING CENTER
 

SILVER
5.767
 
 
OR Neo Jene Daciego F | 15
LEGION STRIKERS TAEKWONDO
 

# 2581

Court 1

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.067
 
 
OR Psalm Ash Maritin M | 16
RPD VICTORY TAEKWONDO
 

SILVER
5.800
 
 
OR Joepearls Abella M | 17
LEGION STRIKERS TAEKWONDO
 

# 2567

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.133
 
 
YW Shermalyn Amirul F | 16
TAWI- TAWI RED SHIELD TAEKWONDO
 

SILVER
5.967
 
 
YW MIKAELA G BATACLA F | 17
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2538

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.733
 
 
GR ALCEN JOS ROBRIGA M | 21
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2541

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.167
 
 
YW Charity J Cardiñ F | 19
TAWI- TAWI RED SHIELD TAEKWONDO
 

SILVER
6.033
 
 
YW Trisha Ad Ching F | 22
ONG'S TAEKWONDO - PHL
 

BRONZE
6.000
 
 
YW Crissie J Libid F | 25
RPD VICTORY TAEKWONDO
 

# 2542

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.933
 
 
DB Shannon Masden F | 28
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2543

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.900
 
 
BL SOFIA NIC BACUSA F | 18
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2544

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.767
 
 
2BL Plinny Ca Brioso F | 28
LEGION STRIKERS TAEKWONDO
 

SILVER
6.267
 
 
2BL LYKA NICH ARROYO F | 18
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2545

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.533
 
 
3BL KA WA MAK F | 30
MACAU YANG MING TAEKWONDO
 

SILVER
5.767
 
 
3BL Sandipa Amgai F | 26
NEPAL TAEKWONDO ASSOCIATION
 

# 2566

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.733
 
 
3BL JIAN MATT AMBULO M | 18
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2539

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.767
 
 
BL ELIJAH GA REBUSQU M | 23
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2536

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 40 (31-40)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.933
 
 
2BL Kenneth Lacsama M | 32
LEGION STRIKERS TAEKWONDO
 

# 2535

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 40 (31-40)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.867
 
 
4BL KAI IEONG IP M | 31
MACAU YANG MING TAEKWONDO
 

SILVER
6.800
 
 
4BL Sanjiv Nepali M | 36
NEPAL TAEKWONDO ASSOCIATION
 

# 2532

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.833
 
 
DB Melissa OMeara F | 42
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.667
 
 
LB Jenny Lyn Almario F | 42
CRUZA TAEKWONDO
 

# 2531

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.233
 
 
YW Sheila Ching F | 46
ONG'S TAEKWONDO - PHL
 

SILVER
6.033
 
 
OR Jacquelin Daciego F | 44
LEGION STRIKERS TAEKWONDO
 

# 2530

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
7.000
 
 
6BL DE FREITA FRANCOI M | 48
0-NO SCHOOL
 

# 2529

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.700
 
 
2BL Prem Kuma Darnal M | 44
NEPAL TAEKWONDO ASSOCIATION
 

# 2528

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.533
 
 
BL Douglas Yau M | 44
MASTER PALOMA MARTIAL ARTS
 

# 2503

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 65 (61-65)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.233
 
 
BL Deborah Hearin F | 64
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 2512

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Novice

Poomsae - TrPoom

Pair

Video Replay

GOLD
5.900
 
 
PU Louis Epps - Richard Epps
OTA CHICAGO
 

# 2511

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:BlackBelt

Poomsae - TrPoom

Pair

Video Replay

GOLD
6.667
 
 
BL Amelia Marielle Chu - Ramon Lorenzo Chu
VENANCIO TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
6.567
 
 
BL JELO JALAINA S. GADIANA - NADINE MARGARET G. PAUS
ANDREAN JIN TAEKWONDO
 

BRONZE
6.433
 
 
BL Imogen Shuler - Madeline Rivette
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
6.000
 
 
BL Lucas Gonzalez - Joaquin Gonzalez
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2508

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Novice

Poomsae - TrPoom

Pair

Video Replay

GOLD
6.100
 
 
YW LUIS ALFONSO S. ONATO - SEAN FRANCIS C. TEMPLO
ANDREAN JIN TAEKWONDO
 

SILVER
5.800
 
 
YW SEAN HENRY B. PEREZ - SUYENIE PSYCHE B. PEREZ
ANDREAN JIN TAEKWONDO
 

# 2514

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:BlackBelt

Poomsae - TrPoom

Pair

Video Replay

GOLD
5.900
 
 
DB Rain Oshley Laroya - Zayanah Laroya
SIRG TAEKWONDO TRAINING CENTER
 

# 2515

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Novice

Poomsae - TrPoom

Pair

Video Replay

GOLD
6.067
 
 
YW Trisha Adrianne Ching - Sheila Ching
ONG'S TAEKWONDO - PHL
 

# 2510

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Advanced

Poomsae - TrPoom

Pair

Video Replay

GOLD
6.133
 
 
BR CHRIS ARMEL G. GONZALES - JELO JALAINA S. GADIANA
ANDREAN JIN TAEKWONDO
 

SILVER
5.933
 
 
BR Caleb Alister Ronquillo - Sofia Katriel Ronquillo
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2513

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Advanced

Poomsae - TrPoom

Pair

Video Replay

GOLD
6.200
 
 
BR Andrina Cho - Marcus Cho
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2518

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:BlackBelt

Poomsae - TrPoom

Team

Video Replay

GOLD
6.267
 
 
DB Amelia Marielle Chu - Ramon Carlos Chu - Ramon Lorenzo Chu
VENANCIO TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2519

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Novice

Poomsae - TrPoom

Team

Video Replay

GOLD
5.933
 
 
YW Siegfrid Pierce Ching - Trisha Adrianne Ching - Sheila Ching
ONG'S TAEKWONDO - PHL
 

# 2520

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Advanced

Poomsae - TrPoom

Team

Video Replay

GOLD
6.200
 
 
BR JELO JALAINA S. GADIANA - NADINE MARGARET G. PAUS - CHRIS ARMEL G. GONZALES
ANDREAN JIN TAEKWONDO
 

# 2509

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Novice

Poomsae - TrPoom

Pair

Video Replay

GOLD
6.400
 
 
GR Corlen Benedict Sta.Ana - Theon Louis Batan
VENANCIO TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
6.333
 
 
GR ALLYNAH DENICE F. PABINGUIT - CAYLEE E. DEL ROSARIO
ANDREAN JIN TAEKWONDO
 

# 2632

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Virtual Sparring

Video Replay

GOLD
5.175
 
 
YW JULIA MAR DUTERTE F | 8
DG TAEKWONDO
 

# 2628

Court 1

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Virtual Sparring

Video Replay

GOLD
5.413
 
 
YW Mateo Yus Zaparit M | 9
CRUZA TAEKWONDO
 

SILVER
4.521
 
 
YW Tristan Galeon M | 8
CRUZA TAEKWONDO
 

# 2635

Court 1

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Virtual Sparring

Video Replay

GOLD
4.983
 
 
YW Malkolm L Shia M | 8
CRUZA TAEKWONDO
 

# 2640

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Virtual Sparring


GOLD
6.096
 
 
GR Gabriela Rupakus F | 9
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2480

Court 1

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Virtual Sparring

Video Replay

GOLD
6.734
 
 
BL Lucas Gonzale M | 11
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
6.672
 
 
BL Sean Bailey M | 11
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
6.428
 
 
BL Noah Kim M | 10
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2479

Court 1

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Virtual Sparring

Video Replay

GOLD
5.759
 
 
RD David Iordach M | 10
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2633

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Virtual Sparring

Video Replay

GOLD
5.621
 
 
BR JULIO JOS DUTERTE M | 12
DG TAEKWONDO
 

# 2601

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Virtual Sparring


GOLD
7.196
 
 
BL Joaquim Cerujan M | 14
VENANCIO TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
7.184
 
 
BL Joaquin Gonzale M | 12
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
6.834
 
 
2BL Raiden Garner M | 13
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
6.833
 
 
BL Joshua Lopez M | 14
VENANCIO TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2600

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Virtual Sparring

Video Replay

GOLD
5.067
 
 
PU Addison Dejesus M | 12
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2615

Court 1

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

Virtual Sparring

Video Replay

GOLD
6.767
 
 
BL Brodric Reed M | 16
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
6.233
 
 
BL John Lawr Cervale M | 17
VENANCIO TAEKWONDO ACADEMY
 

BRONZE
5.813
 
 
BL Layne Woodard M | 15
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2607

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

Virtual Sparring

Video Replay

GOLD
6.642
 
 
3BL MARIA JIA AMBULO F | 16
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

SILVER
6.596
 
 
BL Sophia Ma Cervale F | 17
VENANCIO TAEKWONDO ACADEMY
 

BRONZE
6.388
 
 
BL Madeline Rivette F | 16
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2560

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 30 (18-30)

Virtual Sparring

Video Replay

GOLD
6.780
 
 
3BL MIKKO JER BATAOIL M | 21
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

SILVER
6.350
 
 
3BL JIAN MATT AMBULO M | 18
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2563

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 30 (18-30)

Virtual Sparring

Video Replay

GOLD
5.696
 
 
OR Richard De Jesu M | 30
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2533

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 40 (31-40)

Virtual Sparring

Video Replay

GOLD
5.121
 
 
BL Lexy Schweiz F | 33
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2460

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Little Jins (3-5)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
5.567
 
 
PU Abigail Goodwin F | 5
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2459

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Dragon (6-7)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
7.007
 
 
GR Eliana Giannop F | 6
OTA CHICAGO
 

SILVER
6.113
 
 
PU Amarah Adil F | 7
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2458

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Dragon (6-7)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.920
 
 
DB Alicia Iordach F | 6
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
6.780
 
 
LB Bella Luc Buenafl F | 7
SIRG TAEKWONDO TRAINING CENTER
 

# 2457

Court 2

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
7.573
 
 
DB Carson Oliver M | 7
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
7.320
 
 
BR Greyson Andres M | 7
OTA CHICAGO
 

# 2455

Court 2

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.953
 
 
OR Eon Kardena M | 6
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
6.073
 
 
OR Quinn Roflo M | 7
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
5.460
 
 
YW Shoham Senapat M | 7
OTA CHICAGO
 

# 2450

Court 2

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Breakings

Video Replay

GOLD
6.067
 
 
YW Roman Tyler M | 7
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2456

Court 2

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.040
 
 
YW James Leo Uy Atma M | 7
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

# 2467

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
7.047
 
 
GR Aaron Lan Manomba M | 9
JS LAYUG PATRIOTS
 

SILVER
6.527
 
 
YW Andrew Ga Sy M | 8
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

BRONZE
6.040
 
 
YW Cole Tyle Chua M | 9
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

# 2472

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.060
 
 
YW SUYENIE P PEREZ F | 9
ANDREAN JIN TAEKWONDO
 

SILVER
5.820
 
 
YW Shanelle Lim F | 9
JS LAYUG PATRIOTS
 

# 2462

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
7.060
 
 
BR Joseph King M | 8
OTA CHICAGO
 

SILVER
6.960
 
 
RD George Zhygail M | 9
OTA CHICAGO
 

BRONZE
6.613
 
 
BR Caleb Ali Ronquil M | 8
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2469

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.687
 
 
LB Vaughn Zu Zaparit M | 9
CRUZA TAEKWONDO
 

# 2471

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
7.500
 
 
RD Isabella Valenti F | 8
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

SILVER
6.967
 
 
RD Isla DeBerry F | 8
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2464

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.373
 
 
BR Caleb Ali Ronquil M | 8
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.733
 
 
RD JUZTINE J NAKAYAM M | 9
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2626

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
5.160
 
 
GR Radcliffe Chong M | 8
JS LAYUG PATRIOTS
 

# 2461

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
8.476
 
 
BL Jacob Folino M | 8
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
6.148
 
 
BL Kane Carter M | 9
OTA CHICAGO
 

# 2470

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.653
 
 
LB Scarlett Almario F | 8
CRUZA TAEKWONDO
 

SILVER
6.373
 
 
BR Sofia Kat Ronquil F | 9
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

BRONZE
5.953
 
 
DB Hannah Yau F | 8
MASTER PALOMA MARTIAL ARTS
 

# 2465

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.840
 
 
GR Eduardo Delgado M | 8
OTA CHICAGO
 

SILVER
6.400
 
 
YW JAMES FRA DELOS R M | 9
ANDREAN JIN TAEKWONDO
 

BRONZE
6.387
 
 
LB Dhruva Toom M | 8
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2468

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
7.453
 
 
YW Ken Rogel Inalisa M | 9
CRUZA TAEKWONDO
 

SILVER
7.200
 
 
YW Tristan Galeon M | 8
CRUZA TAEKWONDO
 

BRONZE
6.380
 
 
YW LUIS ALFO ONATO M | 8
ANDREAN JIN TAEKWONDO
 

BRONZE
5.753
 
 
YW Malkolm L Shia M | 8
CRUZA TAEKWONDO
 

# 2466

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.187
 
 
GR Aleph Ten Reyes M | 9
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

SILVER
5.667
 
 
PU Rogelio A Lo III M | 9
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

BRONZE
5.253
 
 
GR Anthony Y Sy M | 9
JS LAYUG PATRIOTS
 

# 2473

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.853
 
 
DB Antonella Paz F | 8
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
6.627
 
 
GR Emmanuell Estacio F | 9
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

BRONZE
5.660
 
 
BR Sofia Kat Ronquil F | 9
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2474

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
7.133
 
 
GR Gabriela Rupakus F | 9
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
6.833
 
 
PU Eivery Kardena F | 8
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
5.460
 
 
PU Aria Goodwin F | 8
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2475

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.840
 
 
YW Vonn Anie Cabal F | 8
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

SILVER
6.620
 
 
YW Nadie Gra Revilla F | 8
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2476

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Breakings

Video Replay

GOLD
6.167
 
 
YW Mateo Yus Zaparit M | 9
CRUZA TAEKWONDO
 

SILVER
6.133
 
 
YW Tristan Galeon M | 8
CRUZA TAEKWONDO
 

BRONZE
6.067
 
 
YW Malkolm L Shia M | 8
CRUZA TAEKWONDO
 

# 2477

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Weapons

Video Replay

GOLD
7.200
 
 
YW JAMES FRA DELOS R M | 9
ANDREAN JIN TAEKWONDO
 

# 2478

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Weapons

Video Replay

GOLD
7.300
 
 
YW SUYENIE P PEREZ F | 9
ANDREAN JIN TAEKWONDO
 

# 2489

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
8.733
 
 
BL NADINE MA PAUS F | 11
ANDREAN JIN TAEKWONDO
 

# 2490

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.387
 
 
PU Ryan Iverson M | 10
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
6.047
 
 
PU Jackson Guinn M | 10
EXTREME TKD
 

# 2492

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
7.193
 
 
DB Rocco Tamayo M | 10
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.393
 
 
DB Emilio Ja Estrera M | 10
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

BRONZE
5.013
 
 
DB CIEJAN RY GOB M | 10
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2494

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
8.433
 
 
BL Ben Lee M | 11
OTA CHICAGO
 

SILVER
8.129
 
 
BL Noah Kim M | 10
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
7.933
 
 
BL Sean Bailey M | 11
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2495

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
8.500
 
 
BL Lucas Gonzale M | 11
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
7.633
 
 
BL Troy Vandal M | 11
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
7.305
 
 
BL Jason Yang M | 11
OTA CHICAGO
 

BRONZE
6.524
 
 
BL Connor Ong M | 10
OTA CHICAGO
 

# 2493

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.873
 
 
BR CHRIS ARM GONZALE M | 11
ANDREAN JIN TAEKWONDO
 

SILVER
6.287
 
 
BR SEAN FRAN TEMPLO M | 11
ANDREAN JIN TAEKWONDO
 

BRONZE
6.247
 
 
RD David Iordach M | 10
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2488

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.107
 
 
DB Mikaylah santiag F | 10
EXTREME TKD
 

# 2487

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
5.273
 
 
BR Jillian Olya-on F | 11
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.260
 
 
GR Angeli Yi Sy F | 10
JS LAYUG PATRIOTS
 

# 2486

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
7.553
 
 
GR Mari Atha Silva F | 11
SIRG TAEKWONDO TRAINING CENTER
 

SILVER
7.173
 
 
GR Alani Mar Labrado F | 10
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

# 2491

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.627
 
 
PU Zachary Zhu M | 10
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
6.567
 
 
LB Anthony Swiercz M | 10
OTA CHICAGO
 

BRONZE
6.147
 
 
GR Joseph Watts J M | 10
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2481

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Weapons

Video Replay

GOLD
7.400
 
 
BR CHRIS ARM GONZALE M | 11
ANDREAN JIN TAEKWONDO
 

SILVER
7.200
 
 
DB John Cona Amponga M | 10
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2482

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Weapons

Video Replay

GOLD
7.600
 
 
BL Avinav Prem An M | 11
POLARIS TAEKWONDO
 

SILVER
7.367
 
 
BR SEAN FRAN TEMPLO M | 11
ANDREAN JIN TAEKWONDO
 

# 2483

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Breakings

Video Replay

GOLD
6.133
 
 
PU Grace Taylor F | 11
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2484

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
7.720
 
 
YW Katie Nikonch F | 10
OTA CHICAGO
 

# 2485

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.133
 
 
YW Audrey Cl Sy F | 11
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

SILVER
5.780
 
 
GR Elana Mae Victori F | 11
ONG'S TAEKWONDO - PHL
 

# 2599

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.520
 
 
BL Grace Thomas F | 14
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2598

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
8.571
 
 
BL Mayumi La Cueto F | 12
OLYMPIA TAEKWONDO
 

SILVER
7.153
 
 
BL ELAIJA MA DELA CR F | 13
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

BRONZE
6.924
 
 
BL Riana Ale Dimalan F | 12
RPD VICTORY TAEKWONDO
 

# 2597

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.673
 
 
BR CAYLEE E. DEL ROS F | 14
ANDREAN JIN TAEKWONDO
 

SILVER
6.607
 
 
BR Jhenica Fauni F | 14
JS LAYUG PATRIOTS
 

BRONZE
6.573
 
 
BR Alessandr Estacio F | 12
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

BRONZE
6.080
 
 
BR Andrina Cho F | 12
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2596

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.340
 
 
GR Alyssa Womack F | 14
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2578

Court 2

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Weapons

Video Replay

GOLD
7.367
 
 
2BL Raiden Garner M | 13
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 2577

Court 2

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Weapons

Video Replay

GOLD
7.400
 
 
BR SEAN HENR PEREZ M | 12
ANDREAN JIN TAEKWONDO
 

# 2580

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Weapons

Video Replay

GOLD
7.367
 
 
BL JELO JALA GADIANA F | 13
ANDREAN JIN TAEKWONDO
 

# 2576

Court 2

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Breakings

Video Replay

GOLD
6.267
 
 
2BL Raiden Garner M | 13
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 2587

Court 2

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.971
 
 
BL Colton Crews M | 12
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.513
 
 
BL Aashman Datta M | 13
OTA CHICAGO
 

# 2590

Court 2

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
5.833
 
 
BR Naoki Kominam M | 12
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2588

Court 2

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.487
 
 
LB Ilia Nikonch M | 12
OTA CHICAGO
 

# 2591

Court 2

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.553
 
 
BR SEAN HENR PEREZ M | 12
ANDREAN JIN TAEKWONDO
 

# 2592

Court 2

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
8.452
 
 
BL Joaquin Gonzale M | 12
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
7.800
 
 
3BL Kyle Ong M | 13
OTA CHICAGO
 

BRONZE
7.347
 
 
2BL Raiden Garner M | 13
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 2593

Court 2

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.267
 
 
BL Joshua Lopez M | 14
VENANCIO TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2594

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.753
 
 
LB Aaliyah k carabba F | 12
RPD VICTORY TAEKWONDO
 

SILVER
5.540
 
 
GR LEEZERNA CRUZ F | 13
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2595

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.360
 
 
LB Marianne Santill F | 12
RPD VICTORY TAEKWONDO
 

SILVER
5.687
 
 
LB Ava Maxin Labrado F | 13
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

# 2540

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.400
 
 
YW MIKAELA G BATACLA F | 17
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2636

Court 2

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.220
 
 
BL Joaquim Cerujan M | 14
VENANCIO TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2608

Court 2

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
5.447
 
 
YW MARKWIN S ATAS M | 17
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2622

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
8.073
 
 
2BL Mariella Calaton F | 17
SIRG TAEKWONDO TRAINING CENTER
 

SILVER
7.587
 
 
BL Natasha L Laurel F | 16
SIRG TAEKWONDO TRAINING CENTER
 

# 2621

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
5.787
 
 
BL Sophia Ma Cervale F | 17
VENANCIO TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2602

Court 2

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

Weapons

Video Replay

GOLD
7.400
 
 
YW PAUL ANTH DELOS R M | 17
ANDREAN JIN TAEKWONDO
 

# 2610

Court 2

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
5.893
 
 
BL John Lawr Cervale M | 17
VENANCIO TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.480
 
 
BR Marcus Cho M | 15
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2609

Court 2

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.527
 
 
YW PAUL ANTH DELOS R M | 17
ANDREAN JIN TAEKWONDO
 

# 2611

Court 2

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
8.693
 
 
2BL Prince Ja Abaca M | 16
SIRG TAEKWONDO TRAINING CENTER
 

SILVER
7.447
 
 
BL Hubert Plonka M | 15
OTA CHICAGO
 

# 2620

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.913
 
 
YW Lorraine Lorenzo F | 15
SIRG TAEKWONDO TRAINING CENTER
 

# 2612

Court 2

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
7.907
 
 
4BL Paul VanAllm M | 17
OTA CHICAGO
 

SILVER
7.867
 
 
3BL Isaac Depakak M | 15
OTA CHICAGO
 

BRONZE
7.433
 
 
BL Brodric Reed M | 16
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
6.347
 
 
BL Josiah santiag M | 16
EXTREME TKD
 

# 2618

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
7.647
 
 
BL Madeline Rivette F | 16
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.513
 
 
BL Hannah Jiang F | 15
OTA CHICAGO
 

# 2564

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 30 (18-30)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
7.020
 
 
3BL MIKKO JER BATAOIL M | 21
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2548

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 30 (18-30)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
7.207
 
 
LB Jan Jaminal M | 28
SIRG TAEKWONDO TRAINING CENTER
 

# 2558

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 30 (18-30)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.000
 
 
BL LUIGI U. GARDUCE M | 19
ANDREAN JIN TAEKWONDO
 

SILVER
5.867
 
 
BL ELIJAH GA REBUSQU M | 23
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2629

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Under 30 (18-30)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.487
 
 
BL SOFIA NIC BACUSA F | 18
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

SILVER
5.180
 
 
2BL LYKA NICH ARROYO F | 18
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2627

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Under 30 (18-30)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.560
 
 
BL Giel Ayes Pascasi F | 22
SIRG TAEKWONDO TRAINING CENTER
 

SILVER
5.460
 
 
2BL Suha Shujath F | 18
OTA CHICAGO
 

# 2537

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 40 (31-40)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
7.513
 
 
BL Maxwell Metallo M | 32
OTA CHICAGO
 

# 2525

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 50 (41-50)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.113
 
 
BL Douglas Yau M | 44
MASTER PALOMA MARTIAL ARTS
 

# 2522

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Under 50 (41-50)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.160
 
 
LB Jenny Lyn Almario F | 42
CRUZA TAEKWONDO
 

# 2506

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Under 60 (51-60)

Weapons

Video Replay

GOLD
7.800
 
 
6BL JEN HICKOK F | 54
TEAM EAGLES TKD
 

# 2504

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Under 65 (61-65)

Breakings

Video Replay

GOLD
6.067
 
 
BL Deborah Hearin F | 64
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS