2021 North Carolina International Taekwondo Open
05/08/2021 - 05/09/2021
 
FILTERS
Event
Gender
Event Type
Division
 
 

# 1582

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
6.500
 
 
RD Avinav Prem An M | 10
POLARIS TAEKWONDO
 

# 1580

Court 2

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
5.667
 
 
2BL Raiden Garner M | 12
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1583

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Poomsae - SpPoom

Individual

 

# 1539

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.583
 
 
RD Maisy Shaffne F | 8
AHN'S TAEKWONDO - SKILLMAN
 

# 1538

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.317
 
 
GR ALANI MAR LABRADO F | 9
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

# 1540

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.400
 
 
YW Jamie Lee F | 10
OLYMPIC TAEKWONDO ACADEMY - FARMINGTON
 

# 1542

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.250
 
 
RD Brian C. Gilmore M | 11
RYU'S TAEKWONDO
 

SILVER
5.700
 
 
RD Avinav Prem An M | 10
POLARIS TAEKWONDO
 

# 1543

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.917
 
 
3BL Jayce Yi M | 11
KIM-MASTERS UNITED TAEKWONDO
 

SILVER
5.734
 
 
BL Aaron Lee M | 11
MARU TAEKWONDO
 

# 1557

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.983
 
 
RD Kristiann Polley F | 11
RYU'S TAEKWONDO
 

# 1541

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.950
 
 
2BL Sophia Kim F | 11
KIM-MASTERS UNITED TAEKWONDO
 

SILVER
5.850
 
 
BL Vivienne Shaffne F | 10
AHN'S TAEKWONDO - SKILLMAN
 

# 1545

Court 2

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.567
 
 
3BL Jacob Varney M | 14
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
6.417
 
 
2BL Matthew San Ant M | 12
KIM-MASTERS UNITED TAEKWONDO
 

BRONZE
5.950
 
 
2BL Raiden Garner M | 12
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1544

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.884
 
 
3BL Emily Moore F | 14
CAPTAIN MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.600
 
 
BL Grace Thomas F | 13
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 1576

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.934
 
 
BL SOK DANET F | 14
AUTHENTIC ADVANCED ACADEMY
 

SILVER
5.650
 
 
BL JULINE POV ANU F | 12
AUTHENTIC ADVANCED ACADEMY
 

# 1561

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.617
 
 
RD Mariah Nixon F | 14
RYU'S TAEKWONDO
 

# 1547

Court 2

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.733
 
 
3BL Matthew Ra M | 16
AGAPE BLACK BELT CENTER
 

# 1546

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.467
 
 
BL Tarah Haley F | 17
AGAPE BLACK BELT CENTER
 

SILVER
6.234
 
 
4BL Natalie Richard F | 16
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
5.950
 
 
2BL Abiageal Leonard F | 17
OLYMPIC TAEKWONDO ACADEMY - SIMSBURY
 

BRONZE
5.867
 
 
3BL Natalie Lawson F | 16
KIM-MASTERS UNITED TAEKWONDO
 
5.817
 
 
BL Sarah Aljitaw F | 17
AGAPE BLACK BELT CENTER
 

# 1549

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.584
 
 
5BL YongSang You M | 28
0-NO SCHOOL
 

# 1548

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.367
 
 
4BL ZLATKOVIC TAMARA F | 25
0-NO SCHOOL
 

SILVER
6.334
 
 
3BL Meera Patel F | 18
THE KICK USA TAEKWONDO
 

BRONZE
6.033
 
 
3BL Alyssa Zuckerm F | 18
MASTER CHANG'S MARTIAL ARTS CARY NC
 

BRONZE
5.967
 
 
BL Vy Pham F | 23
OLYMPIC TAEKWONDO ACADEMY - FARMINGTON
 
5.050
 
 
3BL Sandipa Amgai F | 25
NEPAL TAEKWONDO ASSOCIATION
 

# 1550

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 40 (31-40)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.700
 
 
4BL Sanjiv Nepali M | 35
NEPAL TAEKWONDO ASSOCIATION
 

# 1551

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.633
 
 
6BL DE FREITA FRANCOI M | 47
0-NO SCHOOL
 

SILVER
6.067
 
 
5BL Niraj Patel M | 49
THE KICK USA TAEKWONDO
 

BRONZE
5.500
 
 
BL Prem kuma Darnal M | 43
NEPAL TAEKWONDO ASSOCIATION
 

# 1552

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Under 60 (51-60)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.334
 
 
6BL JEN HICKOK F | 53
TEAM EAGLES TKD
 

# 1465

Court 1

Gender:MALE

Div:Little Jins (3-5)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
4.467
 
 
GR Nathanael William M | 5
RYU'S TAEKWONDO
 

# 1553

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Little Jins (3-5)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.800
 
 
YW Nathalia Miranda F | 5
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 1461

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.600
 
 
WH Isidora Trkulja F | 6
OTA CHICAGO
 

# 1462

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.033
 
 
YW JULIA MAR DUTERTE F | 7
DG TAEKWONDO
 

SILVER
6.000
 
 
YW MIKAYLA TAN F | 7
DG TAEKWONDO
 

# 1464

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.867
 
 
DB Mayssa Ismail F | 6
J'S U.S. TAEKWONDO
 

SILVER
5.567
 
 
DB Hannah Yau F | 7
0-NO SCHOOL
 

# 1466

Court 1

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.133
 
 
YW AIDEN RAF UY M | 6
DG TAEKWONDO
 

SILVER
5.067
 
 
YW JI HEE LEE M | 6
DG TAEKWONDO
 

# 1467

Court 1

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
4.333
 
 
GR Stephan S Eyada M | 7
RYU'S TAEKWONDO
 

SILVER
4.133
 
 
GR Aryan Meka M | 7
RYU'S TAEKWONDO
 

BRONZE
4.000
 
 
GR Joseph King M | 7
OTA CHICAGO
 

# 1468

Court 1

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
4.633
 
 
LB Raiden Manalil M | 7
J'S U.S. TAEKWONDO
 

# 1577

Court 1

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.200
 
 
YW Luca Bratko M | 7
OTA CHICAGO
 

SILVER
4.900
 
 
GR Liam Perez M | 7
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 1554

Court 1

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.500
 
 
WH Ja'Cir Johnson M | 7
RYU'S TAEKWONDO
 

# 1556

Court 1

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
4.767
 
 
YW Ryan Iverson M | 9
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
4.200
 
 
WH Jaxen Danley M | 8
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 1555

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.200
 
 
DB Shravani Tata F | 9
THE KICK USA TAEKWONDO
 

SILVER
6.033
 
 
RD Marayah Dagpin F | 8
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1475

Court 1

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.833
 
 
YW Thomas Rogers M | 9
DREAM KICK TAEKWONDO
 

SILVER
5.600
 
 
YW Cole Finnega M | 8
J'S U.S. TAEKWONDO
 

BRONZE
5.133
 
 
YW Joshua Washing M | 9
J'S U.S. TAEKWONDO
 

# 1480

Court 1

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.400
 
 
LB Noah Kim M | 9
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
4.967
 
 
LB Cove Patchet M | 9
RYU'S TAEKWONDO
 

# 1482

Court 1

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.067
 
 
BL Nehemiah Penderg M | 9
RYU'S TAEKWONDO
 

SILVER
4.733
 
 
BL kim jeong h M | 9
CHAOREUM (KOREA)
 

# 1472

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.500
 
 
LB Nour Azha Belkace F | 9
MASTER CHANG'S MARTIAL ARTS CARY NC
 

SILVER
5.400
 
 
LB Gabriela Mrozek F | 9
OTA CHICAGO
 

# 1481

Court 1

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
4.333
 
 
RD TaeHan McLean M | 9
RYU'S TAEKWONDO
 

SILVER
4.133
 
 
BR Leon Martine M | 8
RYU'S TAEKWONDO
 

# 1473

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.833
 
 
RD Maisy Shaffne F | 8
AHN'S TAEKWONDO - SKILLMAN
 

SILVER
5.400
 
 
RD Isabella Chiari F | 8
RYU'S TAEKWONDO
 

BRONZE
5.133
 
 
RD Katelyn Yau F | 9
0-NO SCHOOL
 

# 1474

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.333
 
 
BL Chae Jeong F | 9
CHAOREUM (KOREA)
 

SILVER
5.667
 
 
BL Malaika Wazir F | 8
RYU'S TAEKWONDO
 

# 1476

Court 1

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.200
 
 
GR BRAYDEN CABAHUG M | 9
S J LEE TAEKWONDO
 

SILVER
5.600
 
 
GR Bastian A Zamarri M | 8
HANMEX TAEKWONDO UNION- MEXICO
 

BRONZE
5.533
 
 
GR Jose Luis Gonzale M | 8
HANMEX TAEKWONDO UNION- MEXICO
 

# 1477

Court 1

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.100
 
 
GR Mateo Garza M M | 9
HANMEX TAEKWONDO UNION- MEXICO
 

SILVER
4.900
 
 
GR Sebastian Bobe M | 8
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

BRONZE
4.733
 
 
GR Kinley Moucha M | 8
PARK'S TAEKWONDO ACADEMY
 

# 1478

Court 1

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.933
 
 
DB David Iordach M | 9
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.100
 
 
LB George Zhygail M | 8
OTA CHICAGO
 

BRONZE
5.067
 
 
LB Reid Johnson M | 8
RYU'S TAEKWONDO
 

# 1479

Court 1

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.867
 
 
DB Micah Prasad M | 9
AGAPE BLACK BELT CENTER
 

SILVER
5.700
 
 
LB Dennis Bixby, M | 9
MASTER CHANG'S MARTIAL ARTS CARY NC
 

BRONZE
5.167
 
 
LB Caleb Roux M | 8
RYU'S TAEKWONDO
 

BRONZE
4.967
 
 
LB Koji Pitts M | 8
RYU'S TAEKWONDO
 

# 1471

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.367
 
 
GR LUCIELA F MARQUEZ F | 9
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

SILVER
6.167
 
 
GR EMMANUELL ESTACIO F | 8
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

BRONZE
5.067
 
 
GR Sara Lozansk F | 8
OTA CHICAGO
 

# 1470

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.133
 
 
GR Ava Wang F | 9
S J LEE TAEKWONDO
 

SILVER
5.900
 
 
GR ALANI MAR LABRADO F | 9
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

BRONZE
5.633
 
 
GR Dauria Lawrenc F | 9
J'S U.S. TAEKWONDO
 

BRONZE
5.433
 
 
GR Mariana Arevalo F | 9
HANMEX TAEKWONDO UNION- MEXICO
 

# 1469

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.133
 
 
YW KAYLEEN Z SIAPNO F | 9
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

SILVER
5.433
 
 
YW Mazzy Ostrand F | 9
J'S U.S. TAEKWONDO
 

# 1537

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.367
 
 
YW Julie Yu F | 14
DREAM KICK TAEKWONDO
 

SILVER
5.667
 
 
YW Vivian Cavazos F | 14
J'S U.S. TAEKWONDO
 

# 1560

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.167
 
 
RD Mariah Nixon F | 14
RYU'S TAEKWONDO
 

SILVER
5.933
 
 
DB Alyssa Parrigi F | 12
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

BRONZE
5.800
 
 
RD Amira El Afia F | 14
KANG'S TAEKWONDO ACADEMY
 

# 1513

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
7.000
 
 
3BL Jacob Varney M | 14
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
6.767
 
 
3BL Brennan Ferguso M | 13
THE KICK USA TAEKWONDO
 

BRONZE
6.433
 
 
3BL Gavin Ferguso M | 14
THE KICK USA TAEKWONDO
 

BRONZE
6.367
 
 
3BL Tyler Miguel M | 14
J'S U.S. TAEKWONDO
 

# 1512

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.367
 
 
2BL Akian Tuzon M | 13
RPD VICTORY TAEKWONDO
 

SILVER
4.733
 
 
2BL Raiden Garner M | 12
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
4.700
 
 
2BL Jackson Spraybe M | 12
KIM-MASTERS UNITED TAEKWONDO
 

# 1511

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.233
 
 
BL Paul Sumetha M | 13
S J LEE TAEKWONDO
 

SILVER
5.267
 
 
BL Shaan Patel M | 14
THE KICK USA TAEKWONDO
 

BRONZE
5.100
 
 
BL hyunjoon lee M | 12
MARUHAN ARAM (KOREA)
 

BRONZE
4.533
 
 
BL Antonio Walker M | 12
PARK'S TAEKWONDO ACADEMY
 

# 1507

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.933
 
 
GR Ryan John M | 12
S J LEE TAEKWONDO
 

SILVER
4.800
 
 
GR Dorian Birkhol M | 13
RYU'S TAEKWONDO
 

# 1506

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.000
 
 
3BL Emily Moore F | 14
CAPTAIN MARTIAL ARTS
 

# 1504

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.433
 
 
BL Kavya Singh F | 13
THE KICK USA TAEKWONDO
 

SILVER
6.000
 
 
BL junhee huh F | 12
MARUHAN ARAM (KOREA)
 

# 1503

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.967
 
 
BL Grace Thomas F | 13
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.733
 
 
BL Keren Pupo F | 14
J'S U.S. TAEKWONDO
 

# 1502

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.467
 
 
RD Ananya Shibu F | 13
S J LEE TAEKWONDO
 

SILVER
6.100
 
 
BR FRANCESCA GEISLER F | 12
DG TAEKWONDO
 

# 1536

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.700
 
 
YW Alice Rogers F | 13
DREAM KICK TAEKWONDO
 

SILVER
6.367
 
 
YW Maya Storms F | 14
J'S U.S. TAEKWONDO
 

# 1501

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.367
 
 
LB Anjali Joshi F | 12
S J LEE TAEKWONDO
 

SILVER
5.967
 
 
DB Ellery Bland F | 12
THE KICK USA TAEKWONDO
 

BRONZE
5.667
 
 
LB AVA LABRADO F | 12
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

# 1509

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.267
 
 
BR Pei Hall M | 13
AGAPE BLACK BELT CENTER
 

SILVER
5.667
 
 
DB KESHAV ZANJAD M | 13
THE KICK USA TAEKWONDO
 

# 1500

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.033
 
 
GR Hayden Belford F | 12
J'S U.S. TAEKWONDO
 

# 1499

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.533
 
 
GR Daija Lawrenc F | 14
J'S U.S. TAEKWONDO
 

SILVER
6.433
 
 
LB FORTUNE V LEDESMA F | 12
DG TAEKWONDO
 

BRONZE
6.167
 
 
GR Adya Hiremat F | 14
THE KICK USA TAEKWONDO
 

# 1505

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.567
 
 
BL minju kim F | 12
MARUHAN ARAM (KOREA)
 

SILVER
5.267
 
 
BL park ra on F | 12
CHAOREUM (KOREA)
 

# 1510

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.300
 
 
BL Nikhil Patel M | 14
THE KICK USA TAEKWONDO
 

SILVER
6.033
 
 
BL Luka Kutty M | 13
AGAPE BLACK BELT CENTER
 

BRONZE
4.667
 
 
BL Chase Freimut M | 12
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

BRONZE
4.567
 
 
BL hunseong kim M | 12
MARUHAN ARAM (KOREA)
 

# 1515

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.033
 
 
BL Julia Chang F | 16
S J LEE TAEKWONDO
 

# 1518

Court 1

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.967
 
 
YW Jackson Finnega M | 16
J'S U.S. TAEKWONDO
 

# 1521

Court 1

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.433
 
 
3BL Gabriel Cruz M | 15
J'S U.S. TAEKWONDO
 

SILVER
6.100
 
 
3BL cesar olguin M | 15
J'S U.S. TAEKWONDO
 

# 1514

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.633
 
 
PU Madeline Rivette F | 15
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.967
 
 
GR Sadie Bland F | 16
THE KICK USA TAEKWONDO
 

# 1516

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.367
 
 
3BL yoonju park F | 15
MARUHAN ARAM (KOREA)
 

SILVER
6.300
 
 
4BL Natalie Richard F | 16
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
6.133
 
 
3BL sejin lee F | 15
MARUHAN ARAM (KOREA)
 

BRONZE
6.067
 
 
3BL Michelle Koo F | 15
DREAM KICK TAEKWONDO
 

# 1519

Court 1

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.200
 
 
PU Brodric Reed M | 15
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 1520

Court 1

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.967
 
 
DB Austin Lutz M | 15
KIM-MASTERS UNITED TAEKWONDO
 

# 1562

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.967
 
 
YW Maria Nava F | 16
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 1522

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.233
 
 
BR CLAUDIA Y JUAT F | 19
DG TAEKWONDO
 

SILVER
5.233
 
 
DB Jessica Powell F | 28
RYU'S TAEKWONDO
 

# 1523

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.433
 
 
BL Alyssa Baker F | 18
KIM-MASTERS UNITED TAEKWONDO
 

# 1524

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.433
 
 
3BL Meera Patel F | 18
THE KICK USA TAEKWONDO
 

SILVER
5.433
 
 
3BL Sandipa Amgai F | 25
NEPAL TAEKWONDO ASSOCIATION
 

# 1526

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.867
 
 
BL Daniel Si Paul M | 18
RYU'S TAEKWONDO
 

# 1563

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.033
 
 
OR Shannon Masden F | 27
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 1527

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.733
 
 
2BL Jackson Pierce M | 26
RYU'S TAEKWONDO
 

# 1528

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.267
 
 
5BL YongSang You M | 28
0-NO SCHOOL
 

# 1530

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 40 (31-40)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.333
 
 
4BL Sanjiv Nepali M | 35
NEPAL TAEKWONDO ASSOCIATION
 

# 1529

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 40 (31-40)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.067
 
 
YW Maggie Kulig F | 32
PARK'S TAEKWONDO ACADEMY
 

# 1532

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.367
 
 
GR Melissa OMeara F | 41
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.233
 
 
GR Susan Pitts F | 41
RYU'S TAEKWONDO
 

# 1533

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.333
 
 
DB Douglas Yau M | 43
0-NO SCHOOL
 

SILVER
4.900
 
 
DB Tim OMeara M | 42
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 1534

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.033
 
 
5BL Niraj Patel M | 49
THE KICK USA TAEKWONDO
 

# 1531

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.767
 
 
YW Eliza Tuzon F | 47
RPD VICTORY TAEKWONDO
 

# 1535

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 60 (51-60)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.333
 
 
6BL JEN HICKOK F | 53
TEAM EAGLES TKD
 

# 1566

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Novice

Poomsae - TrPoom

Pair

Video Replay

GOLD
5.367
 
 
GR Tim OMeara - Melissa OMeara
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 1564

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Novice

Poomsae - TrPoom

Pair

Video Replay

GOLD
6.333
 
 
GR Ava Wang - BRAYDEN CABAHUG
S J LEE TAEKWONDO
 

# 1463

Court 2

Gender:FEMALE

Div:COMB

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.967
 
 
GR Zyaira Elliott F | 7
PARK'S TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.133
 
 
GR Alicia Iordach F | 5
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 1581

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Advanced

Poomsae - TrPoom

Pair

Video Replay

GOLD
5.933
 
 
RD Joaquin Gonzalez - Lucas Gonzalez
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.700
 
 
RD Maisy Shaffner - Vivienne Shaffner
AHN'S TAEKWONDO - SKILLMAN
 

BRONZE
5.567
 
 
RD Amira El Afia - Omar El Afia
KANG'S TAEKWONDO ACADEMY
 

# 1574

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Novice

Poomsae - TrPoom

Team

Video Replay

GOLD
6.000
 
 
OR Shannon Masden - Melissa OMeara - Tim OMeara
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 1571

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:BlackBelt

Poomsae - TrPoom

Pair

Video Replay

GOLD
6.567
 
 
BL Lukas Ebner - Tarah Haley
AGAPE BLACK BELT CENTER
 

SILVER
6.133
 
 
3BL Brennan Ferguson - Gavin Ferguson
THE KICK USA TAEKWONDO
 

# 1565

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Novice

Poomsae - TrPoom

Pair

Video Replay

GOLD
6.467
 
 
PU Brodric Reed - Madeline Rivette
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
6.067
 
 
YW Eliza Tuzon - Akian Tuzon
RPD VICTORY TAEKWONDO
 

# 1573

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Advanced

Poomsae - TrPoom

Team

Video Replay

GOLD
6.167
 
 
RD Brian C. Gilmore Jr. - Kristianna Maganda Polley - Mariah Nixon
RYU'S TAEKWONDO
 

SILVER
5.467
 
 
DB JULINE POV ANUSSA - SENG BUNVINORAK - SOK ALISSA
AUTHENTIC ADVANCED ACADEMY
 

# 1572

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:BlackBelt

Poomsae - TrPoom

Team

Video Replay

GOLD
6.300
 
 
BL Conner Wang - Julia Chang - Paul Sumethasorn
S J LEE TAEKWONDO
 

SILVER
6.133
 
 
3BL Gabriel Cruz - cesar olguin - Tyler Miguel
J'S U.S. TAEKWONDO
 

BRONZE
5.667
 
 
BL Elaina Butcher - Isiah Rozeon - Antonio Walker
PARK'S TAEKWONDO ACADEMY
 

# 1568

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Advanced

Poomsae - TrPoom

Pair

Video Replay

GOLD
6.467
 
 
LB Ananya Shibu - Anjali Joshi
S J LEE TAEKWONDO
 

SILVER
6.400
 
 
BR Gia Chiantera - Pei Hall
AGAPE BLACK BELT CENTER
 

BRONZE
6.167
 
 
RD Brian C. Gilmore Jr. - Kristianna Maganda Polley
RYU'S TAEKWONDO
 

# 1570

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:BlackBelt

Poomsae - TrPoom

Pair

Video Replay

GOLD
6.033
 
 
BL Aaron Lee - Emily Moore
MARU TAEKWONDO
 

SILVER
5.733
 
 
BL Sameer Mohammad - Malaika Wazir
RYU'S TAEKWONDO
 

# 1567

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Advanced

Poomsae - TrPoom

Pair

Video Replay

GOLD
6.233
 
 
LB Asher Wang - Charlotte wang
S J LEE TAEKWONDO
 

SILVER
6.067
 
 
DB Ellie Prasad - Luka Kutty
AGAPE BLACK BELT CENTER
 

# 1559

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
4.967
 
 
BL Sean Bailey M | 10
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
4.933
 
 
BL James Dil Jones M | 11
OTA CHICAGO
 

# 1485

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.633
 
 
GR Jahni Mar Lara F | 11
PARK'S TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.567
 
 
GR Ashmi Hiremat F | 11
THE KICK USA TAEKWONDO
 

BRONZE
5.367
 
 
GR Lola Rowsey F | 11
PARK'S TAEKWONDO ACADEMY
 

# 1486

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.167
 
 
LB Charlotte wang F | 10
S J LEE TAEKWONDO
 

SILVER
5.800
 
 
DB Ellie Prasad F | 11
AGAPE BLACK BELT CENTER
 

# 1498

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.567
 
 
2BL ALEX SANT HERNAND M | 11
HANMEX TAEKWONDO UNION- MEXICO
 

# 1497

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.733
 
 
BL Sameer Mohamma M | 10
RYU'S TAEKWONDO
 

SILVER
5.100
 
 
BL sehan kim M | 11
MARUHAN ARAM (KOREA)
 

# 1579

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.933
 
 
BL Colton Crews M | 11
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
4.867
 
 
BL Isiah Rozeon M | 11
PARK'S TAEKWONDO ACADEMY
 

# 1496

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.467
 
 
BL Aaron Lee M | 11
MARU TAEKWONDO
 

SILVER
5.967
 
 
BL kim do hyeo M | 10
CHAOREUM (KOREA)
 

BRONZE
5.467
 
 
BL Bequer Hi Zamarri M | 11
HANMEX TAEKWONDO UNION- MEXICO
 

# 1487

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.600
 
 
DB Leanna Jacobs F | 11
BEST ONE FITNESS & MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.067
 
 
LB Angelina Hudz F | 11
OTA CHICAGO
 

# 1488

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.400
 
 
RD Kristiann Polley F | 11
RYU'S TAEKWONDO
 

SILVER
5.900
 
 
RD Gia Chiante F | 11
AGAPE BLACK BELT CENTER
 

BRONZE
5.533
 
 
BR ALESSANDR ESTACIO F | 11
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

# 1484

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.567
 
 
YW Emery Coolidg F | 10
J'S U.S. TAEKWONDO
 

SILVER
6.267
 
 
YW Elana Mae Victori F | 10
ONG'S TAEKWONDO - PHL
 

BRONZE
5.933
 
 
OR Valentina Milan F | 11
THE KICK USA TAEKWONDO
 

# 1483

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.000
 
 
YW AUDREY CL SY F | 10
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

SILVER
5.633
 
 
YW Katherine Willett F | 10
J'S U.S. TAEKWONDO
 

# 1494

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.267
 
 
RD Avinav Prem An M | 10
POLARIS TAEKWONDO
 

SILVER
6.100
 
 
RD Brian C. Gilmore M | 11
RYU'S TAEKWONDO
 

BRONZE
5.500
 
 
RD Lorenzo Owens M | 11
J'S U.S. TAEKWONDO
 

BRONZE
5.267
 
 
RD Joaquin Gonzale M | 11
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 1495

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.533
 
 
DB SENG BUNVINO M | 10
AUTHENTIC ADVANCED ACADEMY
 

SILVER
4.933
 
 
RD Sai Meka M | 11
RYU'S TAEKWONDO
 

BRONZE
4.867
 
 
RD Lucas Gonzale M | 10
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
4.467
 
 
DB Ethan Stone M | 10
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 1558

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
4.467
 
 
RD DANIEL HERNAND M | 10
HANMEX TAEKWONDO UNION- MEXICO
 

SILVER
4.333
 
 
RD Isaiah Chiari M | 11
RYU'S TAEKWONDO
 

# 1493

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.533
 
 
BR JULIO JOS DUTERTE M | 11
DG TAEKWONDO
 

SILVER
5.133
 
 
RD Jake Greer M | 11
RYU'S TAEKWONDO
 

BRONZE
5.000
 
 
RD Omar El Afia M | 11
KANG'S TAEKWONDO ACADEMY
 

# 1491

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.567
 
 
PU Kris Horvat M | 10
TAEKWONDO KLUB KANG SLOVENIA
 

SILVER
5.600
 
 
GR Connor Paterso M | 10
THE KICK USA TAEKWONDO
 

BRONZE
4.833
 
 
GR Ethan Lutz M | 11
KIM-MASTERS UNITED TAEKWONDO
 

BRONZE
4.567
 
 
GR Wyland Moucha M | 11
PARK'S TAEKWONDO ACADEMY
 

# 1490

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
4.733
 
 
GR Lucas Perez M | 11
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
4.333
 
 
YW Andrew Lu Strat M | 10
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 1492

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.167
 
 
LB Adam Mala Baldoz M | 11
RPD VICTORY TAEKWONDO
 

# 1489

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.200
 
 
BL Chae Seung-h F | 10
CHAOREUM (KOREA)
 

SILVER
6.100
 
 
BL Elaina Butcher F | 10
PARK'S TAEKWONDO ACADEMY
 

BRONZE
5.900
 
 
BL Vivienne Shaffne F | 10
AHN'S TAEKWONDO - SKILLMAN
 

BRONZE
5.400
 
 
BL SOK ALISSA F | 11
AUTHENTIC ADVANCED ACADEMY
 

# 1508

Court 2

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.100
 
 
LB Asher Wang M | 12
S J LEE TAEKWONDO
 

SILVER
5.567
 
 
DB Amani Whyte M | 12
RYU'S TAEKWONDO