2021 UTAH International Taekwondo Championship
03/20/2021 - 03/21/2021
 
FILTERS
Event
Gender
Event Type
Division
 
 

# 1325

Court 4

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - PARA

Individual


GOLD
6.833
 
 
LB MJ Rodrigu M | 14
BAZTEKHAN USA
 

# 1322

Court 4

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - PARA

Individual


GOLD
4.333
 
 
BR Alden Ang Zhe M | 13
TAEKWONDONOMICS
 

# 1324

Court 4

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - PARA

Individual


GOLD
5.767
 
 
YW Keegan Gomez M | 16
BAZTEKHAN USA
 

# 1323

Court 4

Gender:FEMALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - PARA

Individual


GOLD
5.567
 
 
RD Danielle Lusk F | 44
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1131

Court 1

Gender:MALE

Div:COMB

Poomsae - Open

Individual


GOLD
6.233
 
 
5BL Robert Jo Danao M | 59
DOUBLE DRAGON MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.567
 
 
2BL Ryan Keefe M | 46
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
5.533
 
 
5BL Kurt Jones M | 43
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1068

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Little Jins (3-5)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
5.300
 
 
YW Nathalia Miranda F | 5
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.100
 
 
WH Charlee-J Maylin F | 5
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
5.067
 
 
GR Skyla Burdett F | 4
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1069

Court 1

Gender:MALE

Div:Little Jins (3-5)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
5.467
 
 
WH Treyden Voorhee M | 5
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
5.433
 
 
WH Kamden Voorhee M | 5
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1321

Court 1

Gender:MALE

Div:Little Jins (3-5)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
5.700
 
 
OR Osiris Miconi M | 4
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1089

Court 1

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
5.433
 
 
GR EMIR SAGITUL M | 7
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
5.033
 
 
GR Houston Porter M | 7
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 1072

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
5.267
 
 
WH Peyton Lee F | 7
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
5.100
 
 
WH Daisy Nelson F | 7
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1078

Court 1

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
5.133
 
 
YW Carson Oliver M | 6
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.100
 
 
WH John Heinzel M | 6
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
4.933
 
 
WH Aedan Lee M | 6
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
4.800
 
 
WH Nico Chelaru M | 6
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1075

Court 1

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
5.700
 
 
WH Greyson Cristob M | 6
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
5.600
 
 
WH Kysin Goble M | 6
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
5.100
 
 
WH Anthony Reyes M | 7
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1077

Court 1

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
5.133
 
 
WH Kaelan Knight M | 7
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
5.000
 
 
WH Ethyn Mastain M | 7
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
4.833
 
 
WH Parker Vanloo M | 7
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1103

Court 1

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
5.400
 
 
OR Gregoriy Khasin M | 8
DOUBLE DRAGON MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.233
 
 
GR Liam Cristob M | 8
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1100

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
5.767
 
 
OR Jaelynn Pineda F | 9
DOUBLE DRAGON MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.133
 
 
GR Hanna Heinzel F | 8
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
5.000
 
 
OR Rylee Malan F | 8
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1333

Court 1

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
5.033
 
 
BL Andy Nakamur M | 9
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 1098

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
5.333
 
 
GR Kaori Camara F | 8
DOUBLE DRAGON MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.167
 
 
RD Marayah Dagpin F | 8
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
5.067
 
 
GR Renee Baldwin F | 9
DOUBLE DRAGON MARTIAL ARTS
 

# 1102

Court 1

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
5.800
 
 
RD Noah Manriqu M | 9
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
5.300
 
 
RD Lincoln Jensen M | 9
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1080

Court 1

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
5.200
 
 
WH Paul Neslen M | 8
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
5.033
 
 
WH Ben Spackma M | 8
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
4.900
 
 
WH Logan Voorhee M | 9
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
4.567
 
 
WH Zachary Springe M | 8
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1108

Court 1

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
5.500
 
 
OR Daniel Alvarez M | 10
DOUBLE DRAGON MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.000
 
 
OR Oliver Nelson M | 10
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
4.833
 
 
GR Pierce Kap M | 10
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1107

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
6.333
 
 
BL Keith Mar Balinas F | 11
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

# 1106

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
5.233
 
 
PU Julia Surat F | 10
DOUBLE DRAGON MARTIAL ARTS
 

SILVER
4.667
 
 
YW Molly Walters F | 10
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1110

Court 1

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
5.067
 
 
LB Gavin Coffman M | 11
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
4.967
 
 
DB Corbon Malan M | 11
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1111

Court 1

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
6.100
 
 
BL Paul Bene Teogang M | 11
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.633
 
 
BL Nathan Villodr M | 11
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1082

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
5.333
 
 
YW Makenna Stone F | 13
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1112

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
5.133
 
 
LB EmmaLi Hirschi F | 13
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
4.767
 
 
GR DENVER BIELACZ F | 13
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1118

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
5.633
 
 
BL Kanyon DeRyke M | 14
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
5.600
 
 
2BL Raiden Garner M | 12
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
5.433
 
 
BL Gavin Jensen M | 12
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1116

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
5.167
 
 
YW Dallas mair M | 13
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
4.967
 
 
GR Matthew Larsen M | 14
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1113

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
5.767
 
 
BR Adriana Valonzo F | 13
DOUBLE DRAGON MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.267
 
 
RD Nellie Clark F | 12
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
4.800
 
 
RD Hannah Dial F | 12
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1114

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
5.967
 
 
BL Leslie Is Reclusa F | 14
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
5.833
 
 
BL Halee Magee F | 12
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
5.533
 
 
BL Jada Edel Villodr F | 14
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1115

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
5.400
 
 
2BL Ciara Sweeney F | 14
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
4.867
 
 
2BL Grace Garcia F | 14
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1117

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
5.300
 
 
RD Jaxson Moceika M | 12
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
5.133
 
 
RD Aleksaund Clark M | 14
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
4.833
 
 
RD Jed Hardy M | 14
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
4.800
 
 
DB Trevor Bayliss M | 12
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1119

Court 1

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
6.000
 
 
BL Cole Murri M | 15
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
5.867
 
 
BL Wyatt Stimpso M | 16
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1120

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
6.567
 
 
4BL Natalie Richard F | 16
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
6.300
 
 
4BL Keanna Jasmin F | 17
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1122

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
6.367
 
 
2BL Angela Do Danao F | 26
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

# 1121

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
5.567
 
 
GR Kara Muglest F | 28
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1124

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 40 (31-40)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
6.067
 
 
BL Tatyana Clark F | 40
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1125

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 40 (31-40)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
5.933
 
 
2BL John Sweeney M | 37
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1123

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 40 (31-40)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
5.600
 
 
OR Marc Nelson M | 39
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1128

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
5.767
 
 
GR Burke Larsen M | 43
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1130

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
5.667
 
 
RD William Krohn M | 50
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1126

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
6.100
 
 
RD Danielle Lusk F | 44
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
5.867
 
 
BL Christine Garcia F | 45
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1334

Court 3

Gender:MALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - Open

Individual

 
 
2BL Ryan Keefe M | 46
MOD TAEKWONDO ELITE
 
 
 
BL Demetri Styliar M | 45
OTA CHICAGO
 

# 1335

Court 4

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
5.333
 
 
2BL Alexander Icalina M | 17
OTA CHICAGO
 

# 1336

Court 4

Gender:FEMALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
4.967
 
 
BR Aneta Baran F | 26
OTA CHICAGO
 

# 1287

Court 4

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:BlackBelt

Poomsae - SpPoom

Pair


GOLD
5.767
 
 
2BL Aaron Lee - Emily Moore
MARU TAEKWONDO
 

SILVER
5.267
 
 
2BL Ciara Sweeney - Raiden Garner
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1285

Court 4

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:BlackBelt

Poomsae - SpPoom

Pair


GOLD
6.417
 
 
BL John Dreyck Romualdo Martin - Jessica Phoebe Jubelag
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
6.000
 
 
BL Ana Arenas - Jacob Varney
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
5.317
 
 
BL Aaron Lee - Alexia Fuentes
MARU TAEKWONDO
 

# 1261

Court 4

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - SpPoom

Individual


GOLD
5.650
 
 
BL YEO JUN X JERALD M | 8
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

# 1255

Court 4

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - SpPoom

Individual


GOLD
5.100
 
 
RD Maisy Shaffne F | 8
AHN'S TAEKWONDO - SKILLMAN
 

# 1337

Court 4

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - SpPoom

Individual


GOLD
6.467
 
 
GR Alani Mar Labrado F | 9
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

# 1328

Court 4

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - SpPoom

Individual


GOLD
5.217
 
 
DB TAN XUAN WE F | 8
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

# 1262

Court 4

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - SpPoom

Individual


GOLD
6.367
 
 
BL Keith Mar Balinas F | 11
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
6.133
 
 
BL YEO CHEN KAYLEA F | 10
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

BRONZE
5.284
 
 
BL Vivienne Shaffne F | 10
AHN'S TAEKWONDO - SKILLMAN
 

BRONZE
5.134
 
 
BL TAN JING WE F | 10
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

# 1264

Court 4

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - SpPoom

Individual


GOLD
5.967
 
 
BL Paul Bene Teogang M | 11
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.700
 
 
2BL ETHAN LIOW YO M | 10
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

BRONZE
5.417
 
 
2BL Aaron Lee M | 11
MARU TAEKWONDO
 

BRONZE
5.183
 
 
2BL TAN GUAN WE M | 11
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 
4.934
 
 
BL OWEN GOO SHA M | 10
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

# 1329

Court 4

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - SpPoom

Individual


GOLD
5.167
 
 
BL Avinav Prem An M | 10
POLARIS TAEKWONDO
 

# 1267

Court 4

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - SpPoom

Individual


GOLD
6.317
 
 
3BL AMELIA TAN YIN F | 14
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

SILVER
6.000
 
 
BL Leslie Is Reclusa F | 14
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
5.984
 
 
BL Ana Arenas F | 14
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
5.833
 
 
2BL ZLATA CHAYKUN F | 12
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 
5.650
 
 
3BL Emily Moore F | 14
CAPTAIN MARTIAL ARTS
 
5.517
 
 
2BL AMANDA ANG F | 12
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 
5.284
 
 
BL DINGGU SUNJAYA F | 12
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

# 1272

Court 4

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - SpPoom

Individual


GOLD
6.017
 
 
3BL CHEN YIYANG M | 12
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

SILVER
5.883
 
 
3BL Jacob Varney M | 14
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
5.000
 
 
2BL Raiden Garner M | 12
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
4.917
 
 
2BL CHEW HONG HA M | 12
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 
4.884
 
 
BL DAANISH I BIN MOH M | 13
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

# 1332

Court 4

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - SpPoom

Individual


GOLD
6.300
 
 
BR Adriel An Rodrigu M | 13
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

# 1327

Court 4

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - SpPoom

Individual


GOLD
5.983
 
 
RD Kialani M Reclusa F | 12
BAZTEKHAN USA
 

# 1273

Court 4

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - SpPoom

Individual


GOLD
6.800
 
 
3BL Kaitlyn M Reclusa F | 17
BAZTEKHAN USA
 

SILVER
6.000
 
 
4BL Natalie Richard F | 16
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
5.383
 
 
BL WEI JIA Y CHERRY F | 15
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

# 1326

Court 4

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - SpPoom

Individual


GOLD
5.183
 
 
BL Wyatt Stimpso M | 16
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
4.900
 
 
BL Cole Murri M | 15
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1275

Court 4

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - SpPoom

Individual


GOLD
5.917
 
 
2BL Conrad Means M | 16
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.684
 
 
BL LOOI YONG HA M | 15
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

# 1274

Court 4

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - SpPoom

Individual


GOLD
6.067
 
 
YW Shania Ri Flores F | 15
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

# 1276

Court 4

Gender:FEMALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - SpPoom

Individual


GOLD
5.767
 
 
2BL POH WAN W GEORGIA F | 19
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

SILVER
4.817
 
 
3BL Sandipa Amgai F | 25
NEPAL TAEKWONDO ASSOCIATION
 

# 1277

Court 4

Gender:MALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - SpPoom

Individual


GOLD
5.833
 
 
5BL YongSang You M | 28
0-NO SCHOOL
 

# 1280

Court 4

Gender:MALE

Div:Under 40 (31-40)

Poomsae - SpPoom

Individual


GOLD
5.450
 
 
4BL Sanjiv Nepali M | 35
NEPAL TAEKWONDO ASSOCIATION
 

# 1279

Court 4

Gender:FEMALE

Div:Under 40 (31-40)

Poomsae - SpPoom

Individual


GOLD
5.384
 
 
BL Tatyana Clark F | 40
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1278

Court 4

Gender:FEMALE

Div:Under 40 (31-40)

Poomsae - SpPoom

Individual


GOLD
5.150
 
 
BR Flavia Rodrigu F | 33
US TAEKWONDO CENTER
 

# 1281

Court 4

Gender:MALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - SpPoom

Individual


GOLD
5.233
 
 
BL Prem kuma Darnal M | 43
NEPAL TAEKWONDO ASSOCIATION
 

# 1282

Court 4

Gender:FEMALE

Div:Under 60 (51-60)

Poomsae - SpPoom

Individual


GOLD
6.083
 
 
6BL JEN HICKOK F | 53
TEAM EAGLES TKD
 

# 1283

Court 4

Gender:MALE

Div:Under 60 (51-60)

Poomsae - SpPoom

Individual


GOLD
5.734
 
 
5BL Robert Jo Danao M | 59
DOUBLE DRAGON MARTIAL ARTS
 

# 1144

Court 1

Gender:FEMALE

Div:COMB

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
4.900
 
 
WH Elisha As Linchan F | 11
AKTC PHILIPPINES
 

SILVER
4.333
 
 
YW Makenna Stone F | 13
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1301

Court 1

Gender:MALE

Div:COMB

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.000
 
 
5BL Robert Jo Danao M | 59
DOUBLE DRAGON MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.567
 
 
5BL Ronald Durham M | 61
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 1137

Court 1

Gender:MALE

Div:Little Jins (3-5)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.600
 
 
WH Treyden Voorhee M | 5
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
5.233
 
 
WH Logan Stirlin M | 5
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
4.967
 
 
WH Kamden Voorhee M | 5
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1136

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Little Jins (3-5)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.967
 
 
GR Skyla Burdett F | 4
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
5.833
 
 
WH Charlee-J Maylin F | 5
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1132

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Little Jins (3-5)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.733
 
 
LB Alicia Iordach F | 5
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.433
 
 
WH Joanne Al Te F | 4
AKTC PHILIPPINES
 

# 1231

Court 1

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.967
 
 
WH Greyson Cristob M | 6
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1230

Court 1

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.567
 
 
WH William R Goff M | 7
BAZTEKHAN USA
 

# 1141

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.233
 
 
GR Hazel Zartman F | 7
QUEST TAEKWONDO
 

SILVER
5.833
 
 
GR HESSA RAI BINTE R F | 6
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

# 1142

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.000
 
 
BR MEGAN GOO JIA F | 7
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

SILVER
5.233
 
 
BR LIM YAN YAN F | 7
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

BRONZE
4.767
 
 
BR Hannah Yau F | 7
0-NO SCHOOL
 

# 1150

Court 1

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
7.000
 
 
DB ARTHUR EN JIE M | 7
J.H. KIM TAEKWONDO (MAKASSAR)
 

SILVER
6.000
 
 
PU SETH KERK CH M | 7
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

BRONZE
5.400
 
 
GR EMIR SAGITUL M | 7
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1148

Court 1

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.133
 
 
YW M.TAKESHI RAMADHA M | 7
J.H. KIM TAEKWONDO (MAKASSAR)
 

SILVER
5.967
 
 
YW AIDEN RAF UY M | 6
DG TAEKWONDO
 

BRONZE
5.400
 
 
PU Dhruva Toom M | 7
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 1146

Court 1

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.600
 
 
WH Benjamin Wong Zh M | 6
TAEKWONDONOMICS
 

SILVER
5.167
 
 
WH Ethyn Mastain M | 7
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1145

Court 1

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.133
 
 
WH John Heinzel M | 6
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
5.800
 
 
WH Aedan Lee M | 6
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
5.567
 
 
WH Nico Chelaru M | 6
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1143

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
3.633
 
 
BL Gabrielle DeOlive F | 7
US TAEKWONDO CENTER
 

# 1138

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.967
 
 
WH Daisy Nelson F | 7
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
5.767
 
 
WH Peyton Lee F | 7
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1140

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
7.067
 
 
YW Abigail J Arellan F | 7
KINGS CREATION TAEKWONDO
 

SILVER
6.767
 
 
YW Saia Cridge F | 7
QUEST TAEKWONDO
 

BRONZE
5.633
 
 
YW Cambria Libby F | 6
BAZTEKHAN USA
 

BRONZE
5.600
 
 
WH Julianna Te F | 7
AKTC PHILIPPINES
 

# 1147

Court 1

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.767
 
 
YW Kellan Dulce-A M | 7
BAZTEKHAN USA
 

SILVER
5.467
 
 
GR Liam Perez M | 7
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 1252

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.100
 
 
4BL Natalie Richard F | 16
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
5.767
 
 
4BL Keanna Jasmin F | 17
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1250

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.567
 
 
2BL Tannya New F | 15
TAEKWONDONOMICS
 

# 1253

Court 1

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
4.700
 
 
BL Kaleb Kornega M | 17
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
3.967
 
 
BL John Ihrke M | 16
AGBON MARTIAL ARTS
 

BRONZE
3.800
 
 
BL Andrew Ry Jun Tec M | 15
TAEKWONDONOMICS
 

# 1244

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.200
 
 
PU KELLY NIC UTOMO F | 15
J.H. KIM TAEKWONDO (MAKASSAR)
 

SILVER
5.567
 
 
PU Samantha Cañete F | 16
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

# 1245

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.433
 
 
RD Michelle Lin Zil F | 16
TAEKWONDONOMICS
 

SILVER
5.033
 
 
BR Jadi Lu Jia F | 16
TAEKWONDONOMICS
 

# 1254

Court 1

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.833
 
 
BL Vin Axle Simon M | 17
AKTC PHILIPPINES
 

SILVER
5.467
 
 
BL Xedge Eir Azucena M | 16
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

BRONZE
5.200
 
 
BL France Ku Corrale M | 17
PHILKO TAEKWONDO TRAINING CENT
 

BRONZE
5.100
 
 
BL ZHU KUNYUAN M | 17
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

# 1256

Court 1

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.600
 
 
BL Prince Ja Abaca M | 15
PHILKO TAEKWONDO TRAINING CENT
 

SILVER
5.567
 
 
BL LOOI YONG HA M | 15
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

BRONZE
5.367
 
 
BL Marc Recto M | 16
AKTC PHILIPPINES
 

BRONZE
5.333
 
 
BL Lebron Ja Alemani M | 15
AKTC PHILIPPINES
 

# 1251

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.700
 
 
3BL Tessa Lawson F | 17
QUEST TAEKWONDO
 

SILVER
5.067
 
 
3BL Olivia Jablons F | 16
OTA CHICAGO
 

# 1249

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.400
 
 
BL Antonia Y Lumogda F | 15
KINGS CREATION TAEKWONDO
 

SILVER
5.100
 
 
BL Alexia Fuentes F | 16
MARU TAEKWONDO
 

BRONZE
5.067
 
 
BL Tionna Al Quesada F | 15
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

BRONZE
4.867
 
 
BL Jenicole Enage F | 15
QUEST TAEKWONDO
 

# 1258

Court 1

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.500
 
 
3BL Gabriel Cruz M | 15
J'S U.S. TAEKWONDO
 

SILVER
4.667
 
 
3BL Vageesh Ramaswa M | 15
OTA CHICAGO
 

# 1248

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.367
 
 
BL Jessica P Jubelag F | 15
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.733
 
 
BL Chelsea Bulfa F | 15
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

BRONZE
5.233
 
 
BL Akela Magee F | 15
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
4.800
 
 
BL WEI JIA Y CHERRY F | 15
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

# 1247

Court 1

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.567
 
 
BL Wyatt Stimpso M | 16
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
5.367
 
 
BL Liam Lawson M | 15
QUEST TAEKWONDO
 

# 1260

Court 1

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.767
 
 
3BL cesar olguin M | 15
J'S U.S. TAEKWONDO
 

SILVER
4.567
 
 
3BL Paul VanAllm M | 16
OTA CHICAGO
 

# 1242

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.967
 
 
YW Shania Ri Flores F | 15
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.633
 
 
LB Madeline Rivette F | 15
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 1243

Court 1

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.533
 
 
PU Brodric Reed M | 15
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 1257

Court 1

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.133
 
 
2BL David Martin M | 17
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
5.033
 
 
2BL Alexander Icalina M | 17
OTA CHICAGO
 

# 1246

Court 1

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.067
 
 
BR JEYSEN HUANG M | 15
J.H. KIM TAEKWONDO (MAKASSAR)
 

SILVER
5.167
 
 
BL Cole Murri M | 15
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
4.167
 
 
DB Collin Goodric M | 16
AGBON MARTIAL ARTS
 

# 1239

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.167
 
 
RD Alexander Clither M | 26
QUEST TAEKWONDO
 

# 1241

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.200
 
 
5BL YongSang You M | 28
0-NO SCHOOL
 

SILVER
6.167
 
 
3BL Javier Oo Zi Xuan M | 19
TAEKWONDONOMICS
 

# 1240

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.500
 
 
BL Christoph Carlone M | 29
HONG'S OLYMPIC TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.033
 
 
BL Gio De Los M | 23
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 1238

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.600
 
 
GR Romualdo Jumangi M | 20
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
5.333
 
 
PU David Zhou M | 23
AGBON MARTIAL ARTS
 

# 1237

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
4.733
 
 
3BL Dina Pajazet F | 19
OTA CHICAGO
 

SILVER
4.333
 
 
3BL Sandipa Amgai F | 25
NEPAL TAEKWONDO ASSOCIATION
 

# 1236

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.733
 
 
2BL Angela Do Danao F | 26
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.300
 
 
2BL POH WAN W GEORGIA F | 19
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

BRONZE
5.167
 
 
2BL Dannalyn Umani F | 25
RPD VICTORY TAEKWONDO
 

BRONZE
4.900
 
 
2BL Dai Lin Hummel F | 19
AGBON MARTIAL ARTS
 

# 1235

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.867
 
 
BL Yee Fong Wong F | 21
TAEKWONDONOMICS
 

SILVER
5.533
 
 
BL Tricia Means F | 19
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 1234

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
4.867
 
 
RD Danna Yza Soriano F | 20
AKTC PHILIPPINES
 

SILVER
4.833
 
 
BR Aneta Baran F | 26
OTA CHICAGO
 

# 1233

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.500
 
 
BR CLAUDIA Y JUAT F | 19
DG TAEKWONDO
 

# 1232

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.233
 
 
GR Kara Muglest F | 28
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
5.133
 
 
PU Therese A Bartolo F | 18
AKTC PHILIPPINES
 

# 1298

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 60 (51-60)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.667
 
 
6BL JEN HICKOK F | 53
TEAM EAGLES TKD
 

SILVER
4.700
 
 
3BL Lori Katcher F | 52
0-NO SCHOOL
 

# 1296

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 65 (61-65)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
4.600
 
 
LB Deborah Hearin F | 63
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 1091

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.867
 
 
PU Cheyenne Gascon F | 9
AKTC PHILIPPINES
 

SILVER
5.733
 
 
GR Emmanuell Estacio F | 8
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

BRONZE
5.667
 
 
GR Renee Baldwin F | 9
DOUBLE DRAGON MARTIAL ARTS
 

BRONZE
5.333
 
 
PU WU ZIXIN ZENITH F | 8
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

# 1085

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.400
 
 
YW Cole Finnega M | 8
J'S U.S. TAEKWONDO
 

SILVER
5.133
 
 
YW Elijan Welch M | 8
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
5.067
 
 
YW John Andr Trias M | 9
AKTC PHILIPPINES
 

# 1084

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.800
 
 
YW Shane Air Agayon F | 9
AKTC PHILIPPINES
 

SILVER
5.733
 
 
OR Jaelynn Pineda F | 9
DOUBLE DRAGON MARTIAL ARTS
 

BRONZE
5.167
 
 
YW Mazzy Ostrand F | 9
J'S U.S. TAEKWONDO
 

BRONZE
5.133
 
 
OR Rylee Malan F | 8
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1081

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.200
 
 
YW Maxine Baquira F | 9
BAZTEKHAN USA
 

SILVER
6.033
 
 
YW Kayleen Z Siapno F | 9
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

BRONZE
5.700
 
 
YW Janika Ja Bermude F | 9
AKTC PHILIPPINES
 

BRONZE
5.567
 
 
WH Jana Abig Te F | 9
AKTC PHILIPPINES
 

# 1074

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.367
 
 
WH Ben Spackma M | 8
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
5.300
 
 
WH Kyler Wee M | 8
TAEKWONDONOMICS
 

BRONZE
4.967
 
 
WH Zachary Springe M | 8
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1070

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.733
 
 
WH Gabriela Rupakus F | 8
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.333
 
 
WH Rebecca Wong F | 8
TAEKWONDONOMICS
 

# 1071

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.233
 
 
WH Paul Neslen M | 8
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
5.167
 
 
WH Parker Wolsey M | 9
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
5.133
 
 
WH Logan Voorhee M | 9
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1087

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.067
 
 
OR Gregoriy Khasin M | 8
DOUBLE DRAGON MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.667
 
 
YW Joshua Washing M | 9
J'S U.S. TAEKWONDO
 

# 1092

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.600
 
 
PU Hazel Gra Danao F | 9
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
6.233
 
 
GR Luciela F Marquez F | 9
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

BRONZE
6.033
 
 
PU Jeianna K Dela Cr F | 9
AKTC PHILIPPINES
 

# 1129

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.733
 
 
RD Jesus Soto M | 9
J'S U.S. TAEKWONDO
 

SILVER
5.600
 
 
RD Gaius Goh M | 8
TAEKWONDONOMICS
 

# 1135

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.733
 
 
BL Isaac Khoo Ka M | 9
TAEKWONDONOMICS
 

SILVER
5.667
 
 
BL YEO JUN X JERALD M | 8
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

BRONZE
5.567
 
 
BL Hosea The Widjaya M | 9
TAEKWONDONOMICS
 

BRONZE
5.033
 
 
BL Vasa Haines M | 9
AGBON MARTIAL ARTS
 

# 1134

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.600
 
 
BL Jeric Sim M | 8
TAEKWONDONOMICS
 

SILVER
4.833
 
 
BL Kane Carter M | 8
OTA CHICAGO
 

# 1133

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.000
 
 
BL Chandra C Floren F | 9
AKTC PHILIPPINES
 

SILVER
5.433
 
 
BL RICHELLE CHEW LI F | 9
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

BRONZE
5.067
 
 
BL Sonya Stypula F | 9
OTA CHICAGO
 

# 1127

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.333
 
 
RD James Boh Jie Min M | 8
TAEKWONDONOMICS
 

SILVER
5.000
 
 
RD Jackson Stirlin M | 9
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1109

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.400
 
 
BR Ryan Woo M | 8
TAEKWONDONOMICS
 

SILVER
5.100
 
 
BR Nathan Foster M | 9
OTA CHICAGO
 

# 1105

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.700
 
 
RD Lucas Tan Yi M | 9
TAEKWONDONOMICS
 

SILVER
5.533
 
 
RD Noah Manriqu M | 9
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
5.133
 
 
RD Marlo Thompso M | 9
QUEST TAEKWONDO
 

# 1104

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.033
 
 
DB Connor Ong M | 9
OTA CHICAGO
 

SILVER
4.867
 
 
RD Lincoln Jensen M | 9
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
4.600
 
 
RD Patrick Smylie M | 9
AGBON MARTIAL ARTS
 

# 1093

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.467
 
 
GR Finnegan Martine M | 9
KINGS CREATION TAEKWONDO
 

SILVER
6.167
 
 
GR BRUCE SAP KOHEN M | 8
J.H. KIM TAEKWONDO (MAKASSAR)
 

BRONZE
5.700
 
 
GR IAN MAXIM Alapag M | 9
QUEST TAEKWONDO
 

BRONZE
5.567
 
 
GR James Galletl M | 9
BAZTEKHAN USA
 

# 1094

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.800
 
 
GR Mateo Bre Basuel M | 8
AKTC PHILIPPINES
 

SILVER
5.567
 
 
GR Liam Cristob M | 8
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
5.467
 
 
LB Luke Song M | 9
QUEST TAEKWONDO
 

BRONZE
5.067
 
 
GR James Porter M | 9
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 1095

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.000
 
 
GR PATRICK KONGGUA M | 8
J.H. KIM TAEKWONDO (MAKASSAR)
 

SILVER
5.533
 
 
PU Ruelester Santos M | 9
AKTC PHILIPPINES
 

BRONZE
5.367
 
 
PU ANDREW XA SMITH M | 8
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

BRONZE
5.333
 
 
DB David Iordach M | 9
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 1096

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.633
 
 
DB TAN XUAN WE F | 8
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

SILVER
5.533
 
 
DB Venize Ph See F | 9
AKTC PHILIPPINES
 

BRONZE
5.300
 
 
DB Ayla Jade Neels F | 8
TAEKWONDONOMICS
 

# 1097

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.767
 
 
BR SOFIA RAI BINTE R F | 9
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

SILVER
5.067
 
 
DB Katelyn Yau F | 9
0-NO SCHOOL
 

# 1099

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.967
 
 
RD Maisy Shaffne F | 8
AHN'S TAEKWONDO - SKILLMAN
 

SILVER
5.367
 
 
RD Marayah Dagpin F | 8
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
5.167
 
 
RD Sierra Freibur F | 8
AGBON MARTIAL ARTS
 

# 1227

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.400
 
 
RD Noah Kim M | 9
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.100
 
 
DB Dagmawi Tafesse M | 9
QUEST TAEKWONDO
 

# 1330

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
4.967
 
 
DB Rishina H Abdon F | 11
AKTC PHILIPPINES
 

# 1312

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.133
 
 
BR Xhandrell Garnica F | 11
KINGS CREATION TAEKWONDO
 

SILVER
5.933
 
 
BR SERENA AL OEI F | 11
J.H. KIM TAEKWONDO (MAKASSAR)
 

BRONZE
4.933
 
 
BR Aurelia J Koesbia F | 10
TAEKWONDONOMICS
 

BRONZE
4.633
 
 
BR Alessandr Estacio F | 11
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

# 1228

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.567
 
 
3BL Violet McCurdy F | 11
0-NO SCHOOL
 

# 1197

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.467
 
 
BL Jeryl Sim M | 10
TAEKWONDONOMICS
 

SILVER
5.233
 
 
BL Sean Bailey M | 10
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
4.833
 
 
BL Sean Smylie M | 11
AGBON MARTIAL ARTS
 

# 1180

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.300
 
 
BR RYKER WANG M | 10
J.H. KIM TAEKWONDO (MAKASSAR)
 

SILVER
5.833
 
 
DB Ryan Griarte M | 11
QUEST TAEKWONDO
 

BRONZE
5.633
 
 
DB Romeo T Lobedec M | 11
QUEST TAEKWONDO
 

# 1182

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.700
 
 
RD Diane Goo F | 11
TAEKWONDONOMICS
 

SILVER
4.867
 
 
RD Julia Esler F | 10
AGBON MARTIAL ARTS
 

# 1206

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.900
 
 
2BL ETHAN LIOW YO M | 10
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

SILVER
5.767
 
 
2BL TAN GUAN WE M | 11
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

BRONZE
5.533
 
 
2BL LIM ENXI M | 10
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

# 1205

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.167
 
 
2BL Aaron Lee M | 11
MARU TAEKWONDO
 

SILVER
5.800
 
 
BL Jarod Sim Zhe M | 10
TAEKWONDONOMICS
 

BRONZE
5.500
 
 
BL Nathan Villodr M | 11
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1204

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.400
 
 
BL Paul Bene Teogang M | 11
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.533
 
 
BL Joshua Smith M | 11
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

BRONZE
5.367
 
 
BL Jonas Low En Zhi M | 11
TAEKWONDONOMICS
 

# 1183

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
4.933
 
 
RD Leela Jotie F | 10
QUEST TAEKWONDO
 

SILVER
4.533
 
 
RD VARUNIKA PATRO F | 11
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

# 1167

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.200
 
 
PU King Veen Cañete M | 10
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.467
 
 
PU Coleen Au Cajucom M | 11
AKTC PHILIPPINES
 

# 1185

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.467
 
 
BR ANDI FAYY NURHANI M | 11
J.H. KIM TAEKWONDO (MAKASSAR)
 

SILVER
5.533
 
 
BR Francis A Cloma M | 11
PHILKO TAEKWONDO TRAINING CENT
 

BRONZE
5.100
 
 
BR Xavier Ding M | 10
TAEKWONDONOMICS
 

# 1187

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.733
 
 
BL Avinav Prem An M | 10
POLARIS TAEKWONDO
 

SILVER
5.700
 
 
RD Jiachen Nan M | 11
QUEST TAEKWONDO
 

BRONZE
4.900
 
 
DB Ethan Stone M | 10
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 1198

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.767
 
 
BL Colton Crews M | 11
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.733
 
 
BL OWEN GOO SHA M | 10
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

BRONZE
5.200
 
 
BL Owen Lockefe M | 11
AGBON MARTIAL ARTS
 

BRONZE
4.900
 
 
BL James Barnett M | 11
AGBON MARTIAL ARTS
 

# 1188

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.400
 
 
RD Joaquin Gonzale M | 11
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.233
 
 
RD Tavey Sanders M | 10
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
5.033
 
 
RD Omar El Afia M | 11
KANG'S TAEKWONDO ACADEMY
 

# 1196

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.400
 
 
BL NOELLE LOH ZIL F | 10
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

SILVER
4.900
 
 
BL Lyla Freibur F | 10
AGBON MARTIAL ARTS
 

# 1195

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.200
 
 
BL YEO CHEN KAYLEA F | 10
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

SILVER
5.700
 
 
BL Vivienne Shaffne F | 10
AHN'S TAEKWONDO - SKILLMAN
 

BRONZE
5.567
 
 
BL TAN JING WE F | 10
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

# 1194

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.233
 
 
BL Keith Mar Balinas F | 11
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.667
 
 
BL Felicia Ong F | 10
TAEKWONDONOMICS
 

BRONZE
4.800
 
 
BL Brooke Parker F | 11
AGBON MARTIAL ARTS
 

# 1179

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.933
 
 
DB ANDRA TIM SPAANS M | 11
J.H. KIM TAEKWONDO (MAKASSAR)
 

SILVER
5.433
 
 
LB ZACHARY N CASTRO M | 10
DG TAEKWONDO
 

BRONZE
5.267
 
 
DB Corbon Malan M | 11
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
4.833
 
 
DB Lincoln Hayes M | 10
QUEST TAEKWONDO
 

# 1177

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.967
 
 
LB Adam Mala Baldoz M | 11
RPD VICTORY TAEKWONDO
 

SILVER
5.500
 
 
LB Glomar Da Malana M | 10
AKTC PHILIPPINES
 

BRONZE
5.367
 
 
LB Gavin Coffman M | 11
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1149

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.400
 
 
YW Isabel Baquira F | 11
BAZTEKHAN USA
 

SILVER
5.633
 
 
YW Audrey Cl Sy F | 10
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

BRONZE
5.500
 
 
YW Emery Coolidg F | 10
J'S U.S. TAEKWONDO
 

# 1151

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.367
 
 
YW Katherine Willett F | 10
J'S U.S. TAEKWONDO
 

SILVER
4.933
 
 
YW Molly Walters F | 10
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1154

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.067
 
 
YW Kieran Dulce-A M | 10
BAZTEKHAN USA
 

SILVER
5.600
 
 
YW Andrew Lu Strat M | 10
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
5.333
 
 
YW SETH EDRI CASIPIT M | 11
DG TAEKWONDO
 

BRONZE
5.200
 
 
OR Oliver Nelson M | 10
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1155

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.833
 
 
YW Charles Hinkle M | 10
BAZTEKHAN USA
 

SILVER
5.633
 
 
OR Daniel Alvarez M | 10
DOUBLE DRAGON MARTIAL ARTS
 

BRONZE
5.467
 
 
GR Lucas Perez M | 11
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
4.867
 
 
YW Miles Davis M | 10
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1157

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.167
 
 
GR EVELYN KOSWANT F | 10
J.H. KIM TAEKWONDO (MAKASSAR)
 

SILVER
5.667
 
 
DB Loreleigh Diego F | 11
QUEST TAEKWONDO
 

BRONZE
5.433
 
 
GR Pania Cooper F | 10
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1161

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.100
 
 
PU Amanda Galletl F | 11
BAZTEKHAN USA
 

SILVER
5.633
 
 
PU Julia Surat F | 10
DOUBLE DRAGON MARTIAL ARTS
 

# 1162

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.900
 
 
GR KEIKO ANN ZAHIRA F | 11
J.H. KIM TAEKWONDO (MAKASSAR)
 

SILVER
5.867
 
 
GR BRITNEY S KOHEN F | 11
J.H. KIM TAEKWONDO (MAKASSAR)
 

BRONZE
5.700
 
 
GR Zimeng Hu F | 11
QUEST TAEKWONDO
 

BRONZE
5.533
 
 
GR Zelie Zartman F | 10
QUEST TAEKWONDO
 

# 1165

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.867
 
 
GR Dylan Joh Rosado M | 11
DOUBLE DRAGON MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.767
 
 
GR Bruno Dec Buenafl M | 10
PHILKO TAEKWONDO TRAINING CENT
 

BRONZE
5.333
 
 
GR CAELAN KHO KAI M | 11
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

BRONZE
5.200
 
 
LB Danny Cheatha M | 10
QUEST TAEKWONDO
 

# 1166

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.233
 
 
GR Jamenel I Sion M | 11
KINGS CREATION TAEKWONDO
 

SILVER
5.567
 
 
GR Enzo Echavar M | 10
BAZTEKHAN USA
 

BRONZE
5.067
 
 
GR Gavin Hoff M | 11
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
4.800
 
 
GR Pierce Kap M | 10
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1168

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.400
 
 
PU Kris Horvat M | 10
TAEKWONDO KLUB KANG SLOVENIA
 

SILVER
5.633
 
 
PU Merson Hua Kia M | 10
TAEKWONDONOMICS
 

BRONZE
5.600
 
 
PU Matthew D Pangani M | 11
AKTC PHILIPPINES
 

# 1171

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.933
 
 
LB Riana ale Dimalan F | 11
RPD VICTORY TAEKWONDO
 

SILVER
5.800
 
 
DB LIBBY ZAR DARMAWA F | 11
J.H. KIM TAEKWONDO (MAKASSAR)
 

BRONZE
5.233
 
 
DB Haleigh Whelan F | 10
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1173

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.967
 
 
DB Ma Martin Baltaza F | 10
AKTC PHILIPPINES
 

SILVER
5.333
 
 
DB Leyou-Tse Tafesse F | 11
QUEST TAEKWONDO
 

BRONZE
5.067
 
 
DB Maya Rosol F | 10
OTA CHICAGO
 

# 1190

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.367
 
 
RD Lucas Gonzale M | 10
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.133
 
 
DB Ben Lee M | 10
OTA CHICAGO
 

BRONZE
4.833
 
 
RD Zander Pundsac M | 10
AGBON MARTIAL ARTS
 

# 1320

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.533
 
 
6BL ISKANDAR YOEH M | 47
0-NO SCHOOL
 

SILVER
5.000
 
 
5BL Kurt Jones M | 43
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1263

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
4.667
 
 
BL Douglas Yau M | 43
0-NO SCHOOL
 

SILVER
4.633
 
 
RD William Krohn M | 50
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
4.600
 
 
DB Tim OMeara M | 42
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
4.333
 
 
RD Mark Pundsac M | 50
AGBON MARTIAL ARTS
 

# 1223

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.100
 
 
3BL Richard Robriga M | 47
OTA CHICAGO
 

SILVER
5.967
 
 
4BL Bo Brian Abejuel M | 43
DOUBLE DRAGON MARTIAL ARTS
 

# 1216

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.333
 
 
GR Nick Enage M | 49
QUEST TAEKWONDO
 

SILVER
5.267
 
 
GR Burke Larsen M | 43
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1214

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.600
 
 
YW Richard Epps M | 46
OTA CHICAGO
 

SILVER
5.267
 
 
YW Steven Davis M | 42
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1219

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.233
 
 
RD Portia Ly See F | 46
AKTC PHILIPPINES
 

SILVER
5.067
 
 
RD Christine Hayes F | 43
QUEST TAEKWONDO
 

# 1218

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.567
 
 
RD Xiaoyan Luo F | 46
QUEST TAEKWONDO
 

SILVER
5.100
 
 
RD CHARITY LAWSON F | 48
QUEST TAEKWONDO
 

# 1213

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.033
 
 
LB Melissa OMeara F | 41
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
4.933
 
 
YW Eliza Tuzon F | 47
RPD VICTORY TAEKWONDO
 

# 1217

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.600
 
 
LB Esmael Dela Cr M | 45
QUEST TAEKWONDO
 

# 1220

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.067
 
 
3BL Maria Kaiser F | 49
QUEST TAEKWONDO
 

# 1215

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.367
 
 
GR Eri Hamada F | 41
QUEST TAEKWONDO
 

SILVER
5.133
 
 
GR Renee Porter F | 47
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
4.967
 
 
GR Jennifer Enage F | 47
QUEST TAEKWONDO
 

# 1310

Court 3

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Advanced

Poomsae - TrPoom

Pair


GOLD
6.867
 
 
RD Kialani Marie Reclusado - Kaitlyn Marie Reclusado
BAZTEKHAN USA
 

SILVER
5.700
 
 
LB Esmael Dela Cruz - Abigail Rory Dela Cruz
QUEST TAEKWONDO
 

BRONZE
5.100
 
 
LB Gavin Coffman - Corbon Malan
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1341

Court 3

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:BlackBelt

Poomsae - TrPoom

Pair


GOLD
6.200
 
 
2BL David Martin - Keanna Jasmin
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1304

Court 3

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:BlackBelt

Poomsae - TrPoom

Pair


GOLD
5.633
 
 
BL Ming Hui Chong - Huan Hui Low
TAEKWONDONOMICS
 

SILVER
5.433
 
 
4BL Bo Brian Abejuela - Robert Joshua Danao
DOUBLE DRAGON MARTIAL ARTS
 

# 1303

Court 3

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Novice

Poomsae - TrPoom

Pair


GOLD
5.500
 
 
GR Kara Mugleston - Maria Dahlia Reclusado
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
5.333
 
 
LB Tim OMeara - Melissa OMeara
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 1288

Court 3

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Advanced

Poomsae - TrPoom

Pair


GOLD
6.167
 
 
BL Vin Iceal Simon - Vin Axle Simon
AKTC PHILIPPINES
 

SILVER
5.733
 
 
RD Xiaoyan Luo - Moshi Liu
QUEST TAEKWONDO
 

BRONZE
5.200
 
 
RD Aleksaunder Clark - Nellie Clark
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
5.067
 
 
DB Alyssa Parrigin - Chase Freimuth
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 1289

Court 3

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:BlackBelt

Poomsae - TrPoom

Pair


GOLD
5.133
 
 
2BL Ciara Sweeney - John Sweeney
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
5.067
 
 
BL Kaleb Kornegay - Grace Thomas
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
4.933
 
 
BL Leslie Isabelle Reclusado - Akela Magee
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1291

Court 3

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Novice

Poomsae - TrPoom

Pair


GOLD
5.967
 
 
GR Elliana Echavarria - Enzo Echavarria
BAZTEKHAN USA
 

SILVER
5.833
 
 
GR KEIKO ANNASYA ZAHIRA - BRITNEY SAPUTRI KOHEN
J.H. KIM TAEKWONDO (MAKASSAR)
 

BRONZE
5.600
 
 
PU Adriana Valonzo - Julia Surat
DOUBLE DRAGON MARTIAL ARTS
 

BRONZE
5.433
 
 
GR Pania Cooper - Romualdo Jumangit
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1292

Court 3

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Advanced

Poomsae - TrPoom

Pair


GOLD
6.000
 
 
BR RYKER WANG - JEYSEN HUANG
J.H. KIM TAEKWONDO (MAKASSAR)
 

SILVER
5.700
 
 
DB Ma Martina Adriana Baltazar - Rishina Helene Abdon
AKTC PHILIPPINES
 

BRONZE
4.933
 
 
DB Haleigh Whelan - Jaxton Whelan
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1293

Court 3

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Advanced

Poomsae - TrPoom

Pair


GOLD
5.300
 
 
RD Lucas Gonzalez - Joaquin Gonzalez
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.067
 
 
RD Jaxson Moceika - Tavey Sanders
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
4.467
 
 
RD Amira El Afia - Omar El Afia
KANG'S TAEKWONDO ACADEMY
 

# 1294

Court 3

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:BlackBelt

Poomsae - TrPoom

Pair


GOLD
5.800
 
 
2BL Emily Moore - Aaron Lee
MARU TAEKWONDO
 

SILVER
5.200
 
 
BL Joshua Smith - Samantha Cruz
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

BRONZE
4.600
 
 
BL Mikey Smylie - Sean Smylie
AGBON MARTIAL ARTS
 

# 1268

Court 3

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Advanced

Poomsae - TrPoom

Pair


GOLD
4.800
 
 
BR Gabrielle DeOliveira - Flavia Rodrigues
US TAEKWONDO CENTER
 

# 1299

Court 3

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Novice

Poomsae - TrPoom

Pair


GOLD
5.667
 
 
PU Madeline Rivette - Brodric Reed
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.133
 
 
OR Marc Nelson - Oliver Nelson
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
5.100
 
 
YW Miles Davis - Steven Davis
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1302

Court 3

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:BlackBelt

Poomsae - TrPoom

Pair


GOLD
5.967
 
 
BL Conrad Means - Tricia Means
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
3.433
 
 
2BL David Martin - Keanna Jasmin
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1290

Court 3

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Novice

Poomsae - TrPoom

Pair


GOLD
5.967
 
 
GR EVELYN KOSWANTO - REYNALD KOSWANTO
J.H. KIM TAEKWONDO (MAKASSAR)
 

SILVER
4.933
 
 
YW Dallas mair - Molly Walters
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1295

Court 3

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:BlackBelt

Poomsae - TrPoom

Pair


GOLD
6.200
 
 
BL Keith Margaret Balinas - Paul Benedict Teogangco
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.567
 
 
BL Aaron Lee - Alexia Fuentes
MARU TAEKWONDO
 

BRONZE
5.100
 
 
BL Jada Edelweiss Villodres - Nathan Villodres
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
4.200
 
 
BL Lyla Freiburger - Mason Freiburger
AGBON MARTIAL ARTS
 

# 1339

Court 3

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Novice

Poomsae - TrPoom

Pair


GOLD
5.467
 
 
YW Isabel Baquiran - Maxine Baquiran
BAZTEKHAN USA
 

SILVER
5.033
 
 
GR Matthew Larsen - Burke Larsen
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1269

Court 3

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Novice

Poomsae - TrPoom

Pair


GOLD
5.567
 
 
GR BRUCE SAPUTRA KOHEN - PATRICK KONGGUASA
J.H. KIM TAEKWONDO (MAKASSAR)
 

SILVER
5.133
 
 
GR EMIR SAGITULLIN - Tatyana Clark
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1266

Court 3

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Novice

Poomsae - TrPoom

Pair


GOLD
5.400
 
 
YW Cambria Libby - Kieran Dulce-Asis
BAZTEKHAN USA
 

SILVER
5.233
 
 
WH Greyson Cristobal - Liam Cristobal
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1300

Court 3

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Advanced

Poomsae - TrPoom

Pair


GOLD
5.233
 
 
BL Cole Murri - Wyatt Stimpson
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1270

Court 3

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Novice

Poomsae - TrPoom

Pair


GOLD
5.267
 
 
PU Hazel Grace Danao - King Veen Eaden Cañete
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.100
 
 
GR Amanda Galletly - James Galletly
BAZTEKHAN USA
 

BRONZE
5.067
 
 
PU Jeianna Karrlyn Dela Cruz - Cheyenne Grace Gascon
AKTC PHILIPPINES
 

BRONZE
4.500
 
 
GR Renee Baldwin - Kaori Camara
DOUBLE DRAGON MARTIAL ARTS
 

# 1271

Court 3

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Advanced

Poomsae - TrPoom

Pair


GOLD
4.767
 
 
RD Marayah Dagpin - Noah Manrique
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
4.333
 
 
RD Maisy Shaffner - Vivienne Shaffner
AHN'S TAEKWONDO - SKILLMAN
 

BRONZE
4.167
 
 
RD Gavin Jensen - Lincoln Jensen
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1340

Court 3

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Novice

Poomsae - TrPoom

Pair


GOLD
5.400
 
 
OR Gregoriy Khasin - Jaelynn Pineda
DOUBLE DRAGON MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.033
 
 
YW Kellan Dulce-Asis - Kieran Dulce-Asis
BAZTEKHAN USA
 

# 1284

Court 3

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Novice

Poomsae - TrPoom

Pair


GOLD
5.800
 
 
YW Charles Hinkle - Kieran Dulce-Asis
BAZTEKHAN USA
 

SILVER
5.267
 
 
YW Kanyon DeRyke - Makenna Stone
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1160

Court 3

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.933
 
 
BR FRANCESCA GEISLER F | 12
DG TAEKWONDO
 

SILVER
5.800
 
 
BR MAYA DELI WANG CH F | 12
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

BRONZE
5.633
 
 
BR Adriana Valonzo F | 13
DOUBLE DRAGON MARTIAL ARTS
 

# 1226

Court 3

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.567
 
 
3BL AMELIA TAN YIN F | 14
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

SILVER
5.833
 
 
3BL Emily Moore F | 14
CAPTAIN MARTIAL ARTS
 

# 1152

Court 3

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.600
 
 
YW Aliyah Reynold F | 14
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1153

Court 3

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.433
 
 
GR Neeve Jol Cañete F | 13
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
6.100
 
 
LB FORTUNE V LEDESMA F | 12
DG TAEKWONDO
 

BRONZE
5.500
 
 
GR Hayden Belford F | 12
J'S U.S. TAEKWONDO
 

BRONZE
4.267
 
 
GR DENVER BIELACZ F | 13
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1164

Court 3

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.900
 
 
BL Leslie Is Reclusa F | 14
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
5.367
 
 
BL Samantha Cruz F | 14
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

BRONZE
5.133
 
 
BL Jada Edel Villodr F | 14
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
4.767
 
 
BL Anjenika Enage F | 13
QUEST TAEKWONDO
 

# 1159

Court 3

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.467
 
 
DB Abigail R Dela Cr F | 14
QUEST TAEKWONDO
 

SILVER
5.233
 
 
LB Marielle Riocasa F | 13
AKTC PHILIPPINES
 

# 1156

Court 3

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.833
 
 
GR Elliana Echavar F | 12
BAZTEKHAN USA
 

SILVER
6.600
 
 
GR Xeanne Xo Azucena F | 12
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

BRONZE
5.900
 
 
PU Shelliza Tuario F | 13
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

BRONZE
5.533
 
 
GR Daija Lawrenc F | 14
J'S U.S. TAEKWONDO
 

# 1158

Court 3

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.700
 
 
LB Ruth Dani Malana F | 14
AKTC PHILIPPINES
 

SILVER
5.700
 
 
LB Ava Maxin Labrado F | 12
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

BRONZE
5.500
 
 
LB EmmaLi Hirschi F | 13
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1163

Court 3

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.300
 
 
DB Alyssa Parrigi F | 12
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

SILVER
5.233
 
 
RD Nellie Clark F | 12
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
4.333
 
 
RD Hannah Dial F | 12
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1229

Court 3

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
4.600
 
 
RD Amira El Afia F | 14
KANG'S TAEKWONDO ACADEMY
 

# 1202

Court 3

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.467
 
 
BL Josh Loui Atun M | 12
AKTC PHILIPPINES
 

SILVER
4.633
 
 
BL Kanyon DeRyke M | 14
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
4.433
 
 
BL Chase Freimut M | 12
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

BRONZE
4.367
 
 
BL Gavin Jensen M | 12
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1172

Court 3

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.633
 
 
2BL AMANDA ANG F | 12
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

SILVER
4.967
 
 
2BL Madelyn Blanco F | 12
QUEST TAEKWONDO
 

# 1178

Court 3

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.467
 
 
PU Shane And Cristob M | 12
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
6.367
 
 
PU Jose Anto Pareja M | 13
AKTC PHILIPPINES
 

BRONZE
6.300
 
 
PU Lawrence Fredile M | 14
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

# 1209

Court 3

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.400
 
 
2BL Kaedrin H Isaacs M | 12
TAEKWONDONOMICS
 

SILVER
5.367
 
 
2BL B. GAUTAM S/O BAL M | 13
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

BRONZE
4.667
 
 
2BL Danon Mok Teng Le M | 12
TAEKWONDONOMICS
 

BRONZE
4.167
 
 
2BL Adam martin M | 12
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1208

Court 3

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
4.800
 
 
BL Kyle Ong M | 12
OTA CHICAGO
 

SILVER
4.700
 
 
2BL Isaac Depakak M | 14
OTA CHICAGO
 

BRONZE
4.500
 
 
2BL Dusan Jelaca M | 13
OTA CHICAGO
 

BRONZE
4.433
 
 
2BL Colin Fitzger M | 13
AGBON MARTIAL ARTS
 

# 1181

Court 3

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.000
 
 
BR TROY ALEX OEI M | 13
J.H. KIM TAEKWONDO (MAKASSAR)
 

SILVER
4.567
 
 
DB Jaxton Whelan M | 12
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
3.900
 
 
DB Krystian Rosol M | 12
OTA CHICAGO
 

# 1207

Court 3

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.033
 
 
BL Vanzel Ph See M | 12
AKTC PHILIPPINES
 

SILVER
4.367
 
 
BL Gabriel Macasie M | 12
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

BRONZE
4.300
 
 
BL Mikey Smylie M | 13
AGBON MARTIAL ARTS
 

# 1203

Court 3

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.567
 
 
BL John Drey Martin M | 14
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
6.267
 
 
BL Stanley J Rogers M | 12
AKTC PHILIPPINES
 

# 1184

Court 3

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.167
 
 
DB KENT SAMU SUPANDY M | 14
J.H. KIM TAEKWONDO (MAKASSAR)
 

SILVER
5.667
 
 
BR DAVIN DEL HAMINDO M | 13
J.H. KIM TAEKWONDO (MAKASSAR)
 

BRONZE
4.233
 
 
DB Alexander Hayes M | 13
QUEST TAEKWONDO
 

BRONZE
3.400
 
 
DB Trevor Bayliss M | 12
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1201

Court 3

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
7.133
 
 
BL Cameron Dicen M | 14
AKTC PHILIPPINES
 

SILVER
6.767
 
 
BL Vin Iceal Simon M | 12
AKTC PHILIPPINES
 

BRONZE
5.900
 
 
BL KYE TRINL ONG M | 13
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

BRONZE
5.167
 
 
BL ROHAN AKS NIHAL M | 14
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

# 1200

Court 3

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.033
 
 
2BL Raiden Garner M | 12
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
4.967
 
 
BL Akbar Mukanbe M | 14
OTA CHICAGO
 

BRONZE
4.100
 
 
BL Mason Freibur M | 12
AGBON MARTIAL ARTS
 

# 1186

Court 3

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.567
 
 
BR Adriel An Rodrigu M | 13
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
4.867
 
 
BR Lloyd Costell M | 12
AGBON MARTIAL ARTS
 

# 1199

Court 3

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.933
 
 
DB Nathan Jo Relaniz M | 13
PHILKO TAEKWONDO TRAINING CENT
 

SILVER
4.967
 
 
BL DAANISH I BIN MOH M | 13
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

BRONZE
4.333
 
 
BL Levi Boneck M | 12
AGBON MARTIAL ARTS
 

# 1210

Court 3

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.167
 
 
2BL Akian Tuzon M | 13
RPD VICTORY TAEKWONDO
 

SILVER
5.967
 
 
2BL Michael S Koesbia M | 13
TAEKWONDONOMICS
 

BRONZE
5.367
 
 
2BL CHEW HONG HA M | 12
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

# 1193

Court 3

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.667
 
 
RD Layne Woodard M | 14
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.200
 
 
RD Aleksaund Clark M | 14
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
4.967
 
 
RD Jaxson Moceika M | 12
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
4.233
 
 
RD Graham Elliott M | 13
AGBON MARTIAL ARTS
 

# 1191

Court 3

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.267
 
 
RD Christian Harris M | 13
QUEST TAEKWONDO
 

SILVER
5.967
 
 
RD Moshi Liu M | 13
QUEST TAEKWONDO
 

BRONZE
5.000
 
 
RD Liam James M | 12
QUEST TAEKWONDO
 

BRONZE
4.367
 
 
RD Jed Hardy M | 14
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1176

Court 3

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.167
 
 
GR REYNALD KOSWANT M | 12
J.H. KIM TAEKWONDO (MAKASSAR)
 

SILVER
5.167
 
 
GR Matthew Larsen M | 14
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1175

Court 3

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.100
 
 
YW Muhammad Idris M | 12
TAEKWONDONOMICS
 

SILVER
5.567
 
 
YW Kyle Buckley M | 12
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
4.733
 
 
YW Erik Breese M | 13
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1169

Court 3

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.300
 
 
BL Grace Thomas F | 13
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
4.900
 
 
BL Halee Magee F | 12
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
4.700
 
 
BL DINGGU SUNJAYA F | 12
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

# 1170

Court 3

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.500
 
 
2BL ZLATA CHAYKUN F | 12
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

SILVER
5.567
 
 
2BL Ciara Sweeney F | 14
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1211

Court 3

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.733
 
 
3BL CHEN YIYANG M | 12
J.H. KIM TAEKWONDO (BUKIT TIMAH)
 

SILVER
5.633
 
 
3BL Tyler Miguel M | 14
J'S U.S. TAEKWONDO
 

# 1174

Court 3

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.533
 
 
YW Louis Epps M | 12
OTA CHICAGO
 

SILVER
5.033
 
 
YW Dallas mair M | 13
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1212

Court 3

Gender:MALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
5.367
 
 
WH Michael Serecka M | 48
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 1307

Court 4

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Novice

Poomsae - TrPoom

Team


GOLD
6.300
 
 
PU Shelliza Mae Tuario - Shane Andrew Cristobal - Lawrence Kyle Frediles
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.933
 
 
GR BRITNEY SAPUTRI KOHEN - KEIKO ANNASYA ZAHIRA - REYNALD KOSWANTO
J.H. KIM TAEKWONDO (MAKASSAR)
 

BRONZE
5.533
 
 
GR Danielle Lusk - Kara Mugleston - Maria Dahlia Reclusado
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1306

Court 4

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Advanced

Poomsae - TrPoom

Team


GOLD
5.633
 
 
DB Portia Lynn See - Venize Phoemela See - Vanzel Pheodore See
AKTC PHILIPPINES
 

SILVER
5.133
 
 
RD Gavin Jensen - Jed Hardy - Kanyon DeRyke
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
5.067
 
 
RD Jackson Stirling - Marayah Dagpin - Noah Manrique
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1305

Court 4

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Novice

Poomsae - TrPoom

Team


GOLD
6.100