2020 Chicago Open Taekwondo Online Event
12/05/2020 - 12/06/2020
 
FILTERS
Gender
Event Type
Division
 
 

# 895

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

PARAPoom

4:10 pm - 4:20 pm

Individual


GOLD
6.233
 
 
LB MJ Rodrigu M | 14
BAZTEKHAN USA
 

# 893

Court 1

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

PARAPoom

4:10 pm - 4:20 pm

Individual


GOLD
6.167
 
 
YW Keegan Gomez M | 16
BAZTEKHAN USA
 

# 896

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 30 (18-30)

PARAPoom

4:10 pm - 4:20 pm

Individual


GOLD
6.167
 
 
BL Noel LaRosa M | 26
AKYI MARTIAL ARTS
 

# 724

Court 1

Gender:FEMALE

Div:OPEN

TradPoom

Individual


GOLD
5.467
 
 
GR Alicia Iordach F | 5
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.167
 
 
DB Irelian Colon F | 7
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 708

Court 1

Gender:OPEN

Div:Little Jins (3-5)

TradPoom

10:00am - 10:30am

Individual


GOLD
6.067
 
 
YW Cambria Libby F | 6
BAZTEKHAN USA
 

SILVER
5.667
 
 
GR Greyson Andres M | 6
OTA CHICAGO
 

BRONZE
5.567
 
 
YW Ghon Kim M | 6
WILT VALENCIA TAEKWONDO
 

# 707

Court 1

Gender:MALE

Div:Little Jins (3-5)

TradPoom

10:00am - 10:30am

Individual


GOLD
5.700
 
 
WH GRAYSON CRISTOB M | 6
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
5.500
 
 
YW Liam Oates M | 6
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

BRONZE
5.433
 
 
YW Oskar Piechni M | 6
OTA CHICAGO
 

# 706

Court 1

Gender:MALE

Div:Little Jins (3-5)

TradPoom

10:00am - 10:30am

Individual


GOLD
5.367
 
 
YW Carson Oliver M | 6
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.300
 
 
WH Drake Guthrie M | 5
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 829

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Dragon (6-7)

TradPoom

10:30 am - 11:15 am

Individual


GOLD
5.467
 
 
RD Sierra Freibur F | 8
AGBON MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.333
 
 
RD Isabell Valenti F | 7
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 716

Court 1

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

TradPoom

10:30 am - 11:15 am

Individual


GOLD
5.667
 
 
DB Lazar Djukic M | 7
OTA CHICAGO
 

SILVER
5.600
 
 
DB Philip Dynakow M | 7
OTA CHICAGO
 

# 722

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Dragon (6-7)

TradPoom

10:30 am - 11:15 am

Individual


GOLD
6.000
 
 
GR ANDREA IYAYA F | 8
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

SILVER
5.600
 
 
GR Sara Lozansk F | 8
OTA CHICAGO
 

# 720

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Dragon (6-7)

TradPoom

10:30 am - 11:15 am

Individual


GOLD
6.067
 
 
YW Saia Cridge F | 7
QUEST TAEKWONDO
 

SILVER
5.800
 
 
YW Angel K Valenci F | 7
WILT VALENCIA TAEKWONDO
 

BRONZE
5.733
 
 
YW Kylie Carney F | 8
EXTREME TKD
 

BRONZE
5.700
 
 
YW London Cochran F | 8
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 718

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Dragon (6-7)

TradPoom

10:30 am - 11:15 am

Individual


GOLD
5.767
 
 
WH Peyton Lee F | 7
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
5.700
 
 
YW Juliann Te F | 7
AKTC PHILIPPINES
 

BRONZE
5.667
 
 
WH Natalia Sabalza F | 7
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

BRONZE
5.400
 
 
YW Grace Nations F | 8
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 717

Court 1

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

TradPoom

10:30 am - 11:15 am

Individual


GOLD
5.833
 
 
BL Joshua Bae M | 8
USCR TAEKWONDO
 

# 709

Court 1

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

TradPoom

10:30 am - 11:15 am

Individual


GOLD
6.100
 
 
WH Maximus Manlapa M | 7
AKTC PHILIPPINES
 

SILVER
5.333
 
 
WH Josiah Valle M | 8
KIHAP MARTIAL ARTS
 

BRONZE
5.267
 
 
WH Ben Spackma M | 8
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
5.167
 
 
YW Fernand Alvarad M | 8
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 710

Court 1

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

TradPoom

10:30 am - 11:15 am

Individual


GOLD
5.600
 
 
YW Elijan Welch M | 8
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.433
 
 
YW Liam Perez M | 7
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
5.400
 
 
RD Kellan Schelp M | 8
AGBON MARTIAL ARTS
 

BRONZE
5.367
 
 
GR Houston Porter M | 7
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 711

Court 1

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

TradPoom

10:30 am - 11:15 am

Individual


GOLD
6.033
 
 
YW Aiden Qoku M | 8
OTA CHICAGO
 

SILVER
6.000
 
 
YW Juan Ca Mendiet M | 7
OTA CHICAGO
 

BRONZE
5.633
 
 
YW Luca Bratko M | 7
OTA CHICAGO
 

BRONZE
5.500
 
 
YW Matthew Figuero M | 8
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 712

Court 1

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

TradPoom

10:30 am - 11:15 am

Individual


GOLD
6.133
 
 
YW LIAM CRISTOB M | 8
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
5.900
 
 
YW Kellan Dulce-A M | 7
BAZTEKHAN USA
 

BRONZE
5.800
 
 
YW Ji Won Kim M | 7
WILT VALENCIA TAEKWONDO
 

# 713

Court 1

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

TradPoom

10:30 am - 11:15 am

Individual


GOLD
6.300
 
 
GR Mateo B Basuel M | 8
AKTC PHILIPPINES
 

SILVER
5.833
 
 
OR Sebasti Bobe M | 8
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

BRONZE
5.667
 
 
PU Alexand Braylya M | 7
OTA CHICAGO
 

BRONZE
5.433
 
 
GR Joseph King M | 7
OTA CHICAGO
 

# 715

Court 1

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

TradPoom

10:30 am - 11:15 am

Individual


GOLD
5.567
 
 
LB George Zhygail M | 8
OTA CHICAGO
 

SILVER
5.500
 
 
LB Samuel Aponte M | 8
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 759

Court 1

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

TradPoom

1:45 pm - 4:00 pm

Individual


GOLD
5.700
 
 
2BL Kyle Ong M | 12
OTA CHICAGO
 

SILVER
5.367
 
 
BL Chase Freimut M | 12
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

BRONZE
5.333
 
 
BL Owen Lockefe M | 11
AGBON MARTIAL ARTS
 

# 816

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

TradPoom

1:45 pm - 4:00 pm

Individual


GOLD
6.200
 
 
3BL Hannah Yang F | 11
USCR TAEKWONDO
 

# 811

Court 1

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

TradPoom

1:45 pm - 4:00 pm

Individual


GOLD
6.500
 
 
2BL Landon Kang M | 11
USCR TAEKWONDO
 

# 763

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

TradPoom

1:45 pm - 4:00 pm

Individual


GOLD
6.400
 
 
BL Malia Bayudan F | 12
WHITE TIGER MARTIAL ARTS CENTER
 

SILVER
5.433
 
 
2BL Manas ramaswa F | 11
OTA CHICAGO
 

BRONZE
5.200
 
 
BL Brooke Parker F | 11
AGBON MARTIAL ARTS
 

# 812

Court 1

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

TradPoom

1:45 pm - 4:00 pm

Individual


GOLD
5.800
 
 
3BL Isaac Bae M | 11
USCR TAEKWONDO
 

# 758

Court 1

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

TradPoom

1:45 pm - 4:00 pm

Individual


GOLD
6.067
 
 
BL Nathan Villodr M | 11
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
5.767
 
 
2BL Raiden Garner M | 12
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 760

Court 1

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

TradPoom

1:45 pm - 4:00 pm

Individual


GOLD
5.567
 
 
BL Gabriel Macasie M | 12
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

SILVER
5.300
 
 
BL Christo Go M | 11
KIHAP MARTIAL ARTS
 

BRONZE
5.100
 
 
2BL Jeffrey Lin M | 11
OTA CHICAGO
 

BRONZE
5.033
 
 
BL Milan Bejatov M | 12
OTA CHICAGO
 

# 771

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

TradPoom

12:00 n - 1:50 pm

Individual


GOLD
6.200
 
 
3BL Lawrenc Kang M | 13
USCR TAEKWONDO
 

SILVER
5.933
 
 
3BL Noah Yang M | 13
USCR TAEKWONDO
 

# 777

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

TradPoom

12:00 n - 1:50 pm

Individual


GOLD
6.400
 
 
3BL Lia Chang F | 14
USCR TAEKWONDO
 

SILVER
6.333
 
 
3BL Jenna Kim F | 15
USCR TAEKWONDO
 

BRONZE
5.933
 
 
3BL Sophia Bae F | 13
USCR TAEKWONDO
 

# 776

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

TradPoom

12:00 n - 1:50 pm

Individual


GOLD
5.933
 
 
BL Samanth Cruz F | 14
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

SILVER
5.900
 
 
2BL MARIA J AMBULO F | 15
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

BRONZE
5.267
 
 
BL Sophia Styliar F | 13
OTA CHICAGO
 

# 773

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

TradPoom

12:00 n - 1:50 pm

Individual


GOLD
5.867
 
 
BR JEWEL T CHUA F | 13
GBTAEKWONDO
 

SILVER
5.467
 
 
BR GWYNE J FAUSTIN F | 13
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 764

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

TradPoom

12:00 n - 1:50 pm

Individual


GOLD
5.967
 
 
OR Durell Cuffie M | 13
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.667
 
 
GR Matthew Larsen M | 14
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 765

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

TradPoom

12:00 n - 1:50 pm

Individual


GOLD
6.500
 
 
LB Lance F Quizon M | 14
AKTC PHILIPPINES
 

SILVER
6.233
 
 
PU Elijah Buenafl M | 13
BAZTEKHAN USA
 

BRONZE
6.167
 
 
OR Giancar Valenci M | 15
OTA CHICAGO
 

BRONZE
5.600
 
 
PU Pranav Mandadi M | 13
OTA CHICAGO
 

# 772

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

TradPoom

12:00 n - 1:50 pm

Individual


GOLD
5.800
 
 
GR ALAINA OCAMPO F | 13
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

SILVER
5.433
 
 
LB EmmaLi Hirschi F | 13
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
5.267
 
 
DB Mikaela Lu F | 13
AKTC PHILIPPINES
 

# 766

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

TradPoom

12:00 n - 1:50 pm

Individual


GOLD
5.667
 
 
LB Antonio McFacLa M | 13
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.667
 
 
LB Michael Dziekan M | 13
OTA CHICAGO
 

# 767

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

TradPoom

12:00 n - 1:50 pm

Individual


GOLD
6.200
 
 
RD Aaron Hong M | 14
QUEST TAEKWONDO
 

SILVER
6.067
 
 
RD Liam Lawson M | 15
QUEST TAEKWONDO
 

BRONZE
5.767
 
 
RD Aleksau Clark M | 14
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 768

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

TradPoom

12:00 n - 1:50 pm

Individual


GOLD
6.167
 
 
RD Moshi Liu M | 13
QUEST TAEKWONDO
 

GOLD
6.167
 
 
RD Christi Harris M | 13
QUEST TAEKWONDO
 

BRONZE
5.800
 
 
RD Mannat Badhwar M | 14
MYKICKS TAEKWONDO
 

# 769

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

TradPoom

12:00 n - 1:50 pm

Individual


GOLD
6.067
 
 
2BL Anthony Asis M | 14
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

SILVER
5.733
 
 
BL Efehan Kandemi M | 13
MYKICKS TAEKWONDO
 

BRONZE
5.467
 
 
BL Alex Vice M | 15
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

BRONZE
5.467
 
 
BL Jared Laurean M | 13
MYKICKS TAEKWONDO
 

# 770

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

TradPoom

12:00 n - 1:50 pm

Individual


GOLD
5.833
 
 
2BL Isaac Depakak M | 14
OTA CHICAGO
 

SILVER
5.733
 
 
3BL Vageesh Ramaswa M | 15
OTA CHICAGO
 

BRONZE
5.400
 
 
2BL Colin Fitzger M | 13
AGBON MARTIAL ARTS
 

BRONZE
5.333
 
 
2BL Dusan Jelaca M | 13
OTA CHICAGO
 

# 775

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

TradPoom

12:00 n - 1:50 pm

Individual


GOLD
6.000
 
 
2BL Ciara Sweeney F | 14
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 864

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

TradPoom

12:00 n - 1:50 pm

Individual


GOLD
6.400
 
 
LB Jesse A Manzo M | 13
WILT VALENCIA TAEKWONDO
 

SILVER
6.167
 
 
RD Miguel Madara M | 14
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

# 879

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

TradPoom

12:00 n - 1:50 pm

Individual


GOLD
5.700
 
 
LB Gweneld Madlang F | 13
MI-BLACK TAEKWONDO
 

SILVER
5.533
 
 
PU MIRANDA GALARZA F | 15
OTA CHICAGO
 

# 880

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

TradPoom

12:00 n - 1:50 pm

Individual


GOLD
6.167
 
 
RD Gabriel Madaran F | 14
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.833
 
 
LB Angelin Castill F | 14
AKTC PHILIPPINES
 

BRONZE
5.433
 
 
LB Satin G Benito F | 14
AKTC PHILIPPINES
 

# 856

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

TradPoom

12:00 n - 1:50 pm

Individual


GOLD
5.800
 
 
RD Selin Kandemi F | 15
MYKICKS TAEKWONDO
 

SILVER
5.433
 
 
DB Hannah Jiang F | 13
OTA CHICAGO
 

# 855

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

TradPoom

12:00 n - 1:50 pm

Individual


GOLD
5.367
 
 
2BL Dimitri Hudz M | 14
OTA CHICAGO
 

SILVER
5.267
 
 
2BL Govi Kandru M | 13
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 819

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

TradPoom

12:00 n - 1:50 pm

Individual


GOLD
5.667
 
 
WH Jolea M Derla F | 14
KIHAP MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.533
 
 
YW Addison Hunink F | 13
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 817

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

TradPoom

12:00 n - 1:50 pm

Individual


GOLD
5.900
 
 
WH Garette Pinili M | 13
AKTC PHILIPPINES
 

# 888

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

TradPoom

2:00 pm - 2:40 pm

Individual


GOLD
5.767
 
 
WH Carmiet Derla F | 17
KIHAP MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.533
 
 
YW Marissa Sweeten F | 16
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 900

Court 1

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

TradPoom

2:00 pm - 2:40 pm

Individual


GOLD
5.867
 
 
BR Lorenzo Lopez M | 18
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.733
 
 
DB Gavin Steenol M | 17
QUEST TAEKWONDO
 

# 781

Court 1

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

TradPoom

2:00 pm - 2:40 pm

Individual


GOLD
6.267
 
 
BL Conrad Means M | 16
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.233
 
 
BL John Ihrke M | 16
AGBON MARTIAL ARTS
 

# 779

Court 1

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

TradPoom

2:00 pm - 2:40 pm

Individual


GOLD
5.700
 
 
DB Luis A Rodrigu M | 16
EXTREME TKD
 

SILVER
5.667
 
 
DB Ian Galarza M | 16
OTA CHICAGO
 

# 782

Court 1

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

TradPoom

2:00 pm - 2:40 pm

Individual


GOLD
5.667
 
 
3BL Paul Vanalla M | 16
OTA CHICAGO
 

SILVER
5.600
 
 
2BL Alexand Icalina M | 17
OTA CHICAGO
 

# 783

Court 1

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

TradPoom

2:00 pm - 2:40 pm

Individual


GOLD
6.167
 
 
3BL Ryan Bae M | 16
USCR TAEKWONDO
 

# 784

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

TradPoom

2:00 pm - 2:40 pm

Individual


GOLD
6.000
 
 
BR Alyssa Nunez F | 16
GBTAEKWONDO
 

SILVER
5.767
 
 
BR ZENGIE BALDEST F | 17
GBTAEKWONDO
 

BRONZE
5.567
 
 
BR KYLA CA AUSTRIA F | 16
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 785

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

TradPoom

2:00 pm - 2:40 pm

Individual


GOLD
5.667
 
 
2BL Alyanna Albuja F | 17
OTA CHICAGO
 

SILVER
5.467
 
 
BL Suha Shujath F | 17
OTA CHICAGO
 

BRONZE
5.433
 
 
BL Sara Shujath F | 16
OTA CHICAGO
 

# 786

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

TradPoom

2:00 pm - 2:40 pm

Individual


GOLD
5.800
 
 
3BL Olivia Jablons F | 16
OTA CHICAGO
 

SILVER
5.667
 
 
BL Safa Shujath F | 17
OTA CHICAGO
 

# 897

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

TradPoom

2:00 pm - 2:40 pm

Individual


GOLD
6.500
 
 
3BL Emily Kwak F | 17
USCR TAEKWONDO
 

SILVER
6.367
 
 
4BL Grace Kim F | 16
USCR TAEKWONDO
 

BRONZE
6.300
 
 
3BL Lena Kang F | 17
USCR TAEKWONDO
 

# 788

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 30 (18-30)

TradPoom

2:40 pm- 3:30 pm

Individual


GOLD
5.833
 
 
RD Chin Ma Maroto F | 21
TUP TAEKWONDO
 

SILVER
5.733
 
 
BR Aneta Baran F | 26
OTA CHICAGO
 

# 789

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 30 (18-30)

TradPoom

2:40 pm- 3:30 pm

Individual


GOLD
5.833
 
 
3BL Dina Pajazet F | 19
OTA CHICAGO
 

SILVER
5.667
 
 
3BL Sandipa Amgai F | 25
NEPAL TAEKWONDO ASSOCIATION
 

BRONZE
5.667
 
 
2BL Dai Lin Hummel F | 19
AGBON MARTIAL ARTS
 

# 787

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 30 (18-30)

TradPoom

2:40 pm- 3:30 pm

Individual


GOLD
6.233
 
 
BL Tricia Means F | 19
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
6.167
 
 
BL Rochell Arevalo F | 23
TUP TAEKWONDO
 

BRONZE
5.600
 
 
BL SOPHIA CARAMAN F | 21
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 791

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 30 (18-30)

TradPoom

2:40 pm- 3:30 pm

Individual


GOLD
5.767
 
 
YW Micheal Bautist M | 30
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.300
 
 
PU David Zhou M | 23
AGBON MARTIAL ARTS
 

# 790

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 30 (18-30)

TradPoom

2:40 pm- 3:30 pm

Individual


GOLD
6.167
 
 
BR Aaron M Quinter M | 21
TUP TAEKWONDO
 

# 792

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 40 (31-40)

TradPoom

3:30 pm - 4:00 pm

Individual


GOLD
5.800
 
 
WH Kyle Fife M | 36
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 793

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 40 (31-40)

TradPoom

3:30 pm - 4:00 pm

Individual


GOLD
5.567
 
 
BR Ronnie Brandtm M | 32
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 795

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 40 (31-40)

TradPoom

3:30 pm - 4:00 pm

Individual


GOLD
5.533
 
 
OR Melissa OMeara F | 41
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 796

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 40 (31-40)

TradPoom

3:30 pm - 4:00 pm

Individual


GOLD
5.800
 
 
BL Tatyana Clark F | 40
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 794

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 40 (31-40)

TradPoom

3:30 pm - 4:00 pm

Individual


GOLD
5.900
 
 
BL Christi Maghira M | 40
AKTC PHILIPPINES
 

SILVER
5.867
 
 
4BL Sanjiv Nepali M | 35
NEPAL TAEKWONDO ASSOCIATION
 

BRONZE
5.633
 
 
2BL John Sweeney M | 37
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 803

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 60 (51-60)

TradPoom

4:00 pm - 4:05 pm

Individual


GOLD
5.633
 
 
3BL Lori Katcher F | 52
0-NO SCHOOL
 

# 802

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 60 (51-60)

TradPoom

4:00 pm - 4:05 pm

Individual


GOLD
5.700
 
 
LB Francis Caamano M | 56
QUEST TAEKWONDO
 

# 804

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 65 (61-65)

TradPoom

4:05 pm - 4:10 pm

Individual


GOLD
5.767
 
 
PU Deborah Hearin F | 63
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 808

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

TradPoom

10:00 am - 1:00 pm

Individual


GOLD
5.933
 
 
YW Maxine Baquira F | 9
BAZTEKHAN USA
 

SILVER
5.833
 
 
YW Janika Bermude F | 9
AKTC PHILIPPINES
 

# 871

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

TradPoom

10:00 am - 1:00 pm

Individual


GOLD
5.567
 
 
BR Nathan Foster M | 9
OTA CHICAGO
 

SILVER
5.367
 
 
LB Dagmawi Tafesse M | 9
QUEST TAEKWONDO
 

# 872

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

TradPoom

10:00 am - 1:00 pm

Individual


GOLD
5.967
 
 
BR DANIEL SENIQUE M | 10
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

SILVER
5.600
 
 
DB Srinike Venkate M | 10
OTA CHICAGO
 

# 873

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

TradPoom

10:00 am - 1:00 pm

Individual


GOLD
5.700
 
 
BL Jack Kemper M | 9
AGBON MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.600
 
 
BL Mason Carter M | 10
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
5.533
 
 
BL Anthony Beckman M | 9
OTA CHICAGO
 

# 886

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

TradPoom

10:00 am - 1:00 pm

Individual


GOLD
5.933
 
 
YW Shane A Agayon F | 9
AKTC PHILIPPINES
 

SILVER
5.367
 
 
YW Stephan Nations F | 9
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 887

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

TradPoom

10:00 am - 1:00 pm

Individual


GOLD
6.233
 
 
PU Jeianna Dela Cr F | 9
AKTC PHILIPPINES
 

SILVER
6.100
 
 
GR Madison Ding F | 9
QUEST TAEKWONDO
 

BRONZE
5.900
 
 
DB Venize See F | 9
AKTC PHILIPPINES
 

# 891

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

TradPoom

10:00 am - 1:00 pm

Individual


GOLD
6.175
 
 
YW Kieran Dulce-A M | 10
BAZTEKHAN USA
 

SILVER
6.175
 
 
YW Chase M Salas M | 9
AKTC PHILIPPINES
 

BRONZE
6.025
 
 
WH Payton Reed M | 10
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 892

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

TradPoom

10:00 am - 1:00 pm

Individual


GOLD
6.600
 
 
GR Kris Horvat M | 10
0-NO SCHOOL
 

SILVER
5.600
 
 
GR Luke Song M | 9
QUEST TAEKWONDO
 

BRONZE
5.467
 
 
DB Sean Dr Sze M | 9
AKTC PHILIPPINES
 

BRONZE
5.333
 
 
DB Luis Mi Lu M | 10
AKTC PHILIPPINES
 

# 814

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

TradPoom

10:00 am - 1:00 pm

Individual


GOLD
6.167
 
 
PU Cheyenn Gascon F | 9
AKTC PHILIPPINES
 

# 732

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

TradPoom

10:00 am - 1:00 pm

Individual


GOLD
5.867
 
 
LB Noah Kim M | 9
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.467
 
 
LB Jaxson Warneck M | 9
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

BRONZE
5.467
 
 
RD JOhn Co Amponga M | 9
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

BRONZE
5.333
 
 
DB Ayaan Todi M | 9
OTA CHICAGO
 

# 737

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

TradPoom

10:00 am - 1:00 pm

Individual


GOLD
5.767
 
 
DB Ben lee M | 10
OTA CHICAGO
 

SILVER
5.700
 
 
RD Lucas Gonzale M | 10
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
5.600
 
 
RD Marlo J Sisa Th M | 9
QUEST TAEKWONDO
 

BRONZE
5.600
 
 
RD Nimit Badhwar M | 10
MYKICKS TAEKWONDO
 

# 738

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

TradPoom

10:00 am - 1:00 pm

Individual


GOLD
5.833
 
 
RD Brandon Rivera M | 9
KIHAP MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.700
 
 
RD Nichola Vitale M | 10
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

BRONZE
5.633
 
 
DB Connor Ong M | 9
OTA CHICAGO
 

BRONZE
5.533
 
 
DB Ian Yousef M | 9
OTA CHICAGO
 

# 739

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

TradPoom

10:00 am - 1:00 pm

Individual


GOLD
5.633
 
 
DB Jason Yang M | 10
OTA CHICAGO
 

SILVER
5.567
 
 
RD Tavey Sanders M | 10
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
5.367
 
 
RD Ethan Stone M | 10
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 742

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

TradPoom

10:00 am - 1:00 pm

Individual


GOLD
5.733
 
 
BL Mark Go M | 10
KIHAP MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.667
 
 
BL Jackson Depakak M | 10
OTA CHICAGO
 

BRONZE
5.633
 
 
BL Christo Styliar M | 10
OTA CHICAGO
 

# 743

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

TradPoom

10:00 am - 1:00 pm

Individual


GOLD
6.233
 
 
2BL Elijah Kim M | 10
USCR TAEKWONDO
 

SILVER
6.233
 
 
BL Ethan Choe M | 9
USCR TAEKWONDO
 

BRONZE
6.133
 
 
2BL Levin Kim M | 9
USCR TAEKWONDO
 

# 746

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

TradPoom

10:00 am - 1:00 pm

Individual


GOLD
5.833
 
 
YW Elana M Victori F | 10
ONG'S TAEKWONDO - PHL
 

SILVER
5.600
 
 
YW Jana Ab Te F | 9
AKTC PHILIPPINES
 

# 748

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

TradPoom

10:00 am - 1:00 pm

Individual


GOLD
5.467
 
 
OR Felicit Roos F | 9
EXTREME TKD
 

SILVER
5.433
 
 
OR Iris Roos F | 9
EXTREME TKD
 

BRONZE
5.400
 
 
OR Abigail Johnson F | 10
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 749

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

TradPoom

10:00 am - 1:00 pm

Individual


GOLD
5.600
 
 
PU Gabriel Mrozek F | 9
OTA CHICAGO
 

SILVER
5.567
 
 
GR Catalin Sabalza F | 9
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 750

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

TradPoom

10:00 am - 1:00 pm

Individual


GOLD
5.700
 
 
BR Italia Gibson F | 10
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.633
 
 
BR LEM JOA ANDAYA F | 10
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

BRONZE
5.500
 
 
BL Lyla Freibur F | 10
AGBON MARTIAL ARTS
 

# 751

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

TradPoom

10:00 am - 1:00 pm

Individual


GOLD
6.400
 
 
2BL Rachell Bae F | 10
USCR TAEKWONDO
 

SILVER
5.900
 
 
BL Irene Cho F | 9
USCR TAEKWONDO
 

# 735

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

TradPoom

10:00 am - 1:00 pm

Individual


GOLD
6.367
 
 
BR Eduardo Ancheta M | 10
MI-BLACK TAEKWONDO
 

SILVER
5.900
 
 
RD Jaxson Moceika M | 12
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
5.733
 
 
BR Aiden Warneck M | 10
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 734

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

TradPoom

10:00 am - 1:00 pm

Individual


GOLD
6.267
 
 
DB Jotin Samayam M | 10
WHITE TIGER MARTIAL ARTS CENTER
 

SILVER
5.633
 
 
BR Diego Zuniga M | 10
KIHAP MARTIAL ARTS
 

BRONZE
5.433
 
 
BR Liam Boff M | 9
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 726

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

TradPoom

10:00 am - 1:00 pm

Individual


GOLD
6.133
 
 
YW Juan An Ocampo M | 9
AKTC PHILIPPINES
 

SILVER
5.700
 
 
YW Andrew Strat M | 10
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
5.667
 
 
YW John An Trias M | 9
AKTC PHILIPPINES
 

# 727

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

TradPoom

10:00 am - 1:00 pm

Individual


GOLD
6.000
 
 
YW Miguel Borguet M | 10
WILT VALENCIA TAEKWONDO
 

SILVER
5.733
 
 
YW Charles Hinkle M | 10
BAZTEKHAN USA
 

BRONZE
5.567
 
 
YW Leon Quiros M | 9
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 728

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

TradPoom

10:00 am - 1:00 pm

Individual


GOLD
5.800
 
 
OR Jackson Guinn M | 9
EXTREME TKD
 

SILVER
5.400
 
 
GR James Porter M | 9
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 729

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

TradPoom

10:00 am - 1:00 pm

Individual


GOLD
6.167
 
 
GR Enzo Echavar M | 10
BAZTEKHAN USA
 

SILVER
5.667
 
 
OR garrett johnson M | 10
EXTREME TKD
 

BRONZE
5.500
 
 
OR Corbin Roos M | 9
EXTREME TKD
 

# 731

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

TradPoom

10:00 am - 1:00 pm

Individual


GOLD
6.233
 
 
LB Lander Quizon M | 10
AKTC PHILIPPINES
 

SILVER
6.133
 
 
GR Siddhar Srikris M | 10
WHITE TIGER MARTIAL ARTS CENTER
 

BRONZE
6.033
 
 
GR Bruno D Buenafl M | 10
PHILKO TAEKWONDO TRAINING CENT
 

# 730

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

TradPoom

10:00 am - 1:00 pm

Individual


GOLD
5.967
 
 
GR Ian Max Alapag M | 9
QUEST TAEKWONDO
 

SILVER
5.733
 
 
PU Ruelest Santos M | 9
AKTC PHILIPPINES
 

BRONZE
5.733
 
 
LB Glomar Malana M | 10
AKTC PHILIPPINES
 

BRONZE
5.667
 
 
PU David Iordach M | 9
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 762

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

TradPoom

1:45 pm - 4:00 pm

Individual


GOLD
6.200
 
 
BR SHAINE VALENZU F | 12
C. FORMANES TAEKWONDO CLUB
 

SILVER
5.900
 
 
BR Laroya Zayanah F | 12
CAMILING TAEKWONDO FIGHTERS
 

BRONZE
5.600
 
 
RD Alyssa Parrigi F | 12
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

BRONZE
5.600
 
 
DB Maja Kuchare F | 11
OTA CHICAGO
 

# 870

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

TradPoom

1:45 pm - 4:00 pm

Individual


GOLD
6.000
 
 
RD James R Estreme M | 11
AKTC PHILIPPINES
 

SILVER
5.600
 
 
LB Adit Mehta M | 12
OTA CHICAGO
 

# 757

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

TradPoom

1:45 pm - 4:00 pm

Individual


GOLD
6.133
 
 
RD Rohan Nair M | 11
WHITE TIGER MARTIAL ARTS CENTER
 

SILVER
5.800
 
 
DB Edward Kunzler M | 11
AGBON MARTIAL ARTS
 

BRONZE
5.700
 
 
DB Lenny Diaz M | 11
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

BRONZE
5.300
 
 
BL Mason Freibur M | 12
AGBON MARTIAL ARTS
 

# 869

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

TradPoom

1:45 pm - 4:00 pm

Individual


GOLD
5.933
 
 
LB Dryst L Cabazal M | 12
MI-BLACK TAEKWONDO
 

SILVER
5.900
 
 
GR Noar Br Montebo M | 11
WILT VALENCIA TAEKWONDO
 

BRONZE
5.800
 
 
GR Federic Garcia M | 11
AGBON MARTIAL ARTS
 

# 761

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

TradPoom

1:45 pm - 4:00 pm

Individual


GOLD
6.200
 
 
YW Isabel Baquira F | 11
BAZTEKHAN USA
 

SILVER
5.933
 
 
OR Tatiana Salyga F | 12
OTA CHICAGO
 

BRONZE
5.867
 
 
GR Jaylian Hamm F | 11
KIHAP MARTIAL ARTS
 

BRONZE
5.600
 
 
YW Reagan Hunink F | 11
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 830

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

TradPoom

1:45 pm - 4:00 pm

Individual


GOLD
6.333
 
 
RD Kialani Reclusa F | 12
BAZTEKHAN USA
 

SILVER
6.067
 
 
BR Emilia Reynoso F | 12
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

BRONZE
5.900
 
 
RD Nellie Clark F | 12
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 752

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

TradPoom

1:45 pm - 4:00 pm

Individual


GOLD
5.933
 
 
PU Coleen Cajucom M | 11
AKTC PHILIPPINES
 

SILVER
5.900
 
 
PU Matthew Pangani M | 11
AKTC PHILIPPINES
 

BRONZE
5.633
 
 
YW Louis Epps M | 12
OTA CHICAGO
 

BRONZE
5.433
 
 
YW Lucas Perez M | 11
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 813

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

TradPoom

1:45 pm - 4:00 pm

Individual


GOLD
6.300
 
 
RD Hermion Loja F | 11
AKTC PHILIPPINES
 

SILVER
6.000
 
 
GR LORELEI DIEGO F | 11
QUEST TAEKWONDO
 

BRONZE
5.633
 
 
LB Leyou-T Tafesse F | 11
QUEST TAEKWONDO
 

# 756

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

TradPoom

1:45 pm - 4:00 pm

Individual


GOLD
6.267
 
 
RD Hemanth Samayam M | 12
WHITE TIGER MARTIAL ARTS CENTER
 

SILVER
6.200
 
 
RD Jiachen Nan M | 11
QUEST TAEKWONDO
 

BRONZE
5.800
 
 
DB Jayden Cortez M | 11
BAZTEKHAN USA
 

BRONZE
5.600
 
 
RD Joaquin Gonzale M | 11
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 755

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

TradPoom

1:45 pm - 4:00 pm

Individual


GOLD
6.000
 
 
BR Hendrix Daiz M | 11
GBTAEKWONDO
 

SILVER
5.867
 
 
RD Ocean Ragudo M | 11
BAZTEKHAN USA
 

BRONZE
5.667
 
 
BR Kalvin Coloma M | 11
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 754

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

TradPoom

1:45 pm - 4:00 pm

Individual


GOLD
5.967
 
 
GR Derek Lee M | 12
QUEST TAEKWONDO
 

SILVER
5.967
 
 
LB Luke Ar Oclarit M | 11
AKTC PHILIPPINES
 

BRONZE
5.600
 
 
PU Michael Alexei M | 12
MYKICKS TAEKWONDO
 

# 753

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

TradPoom

1:45 pm - 4:00 pm

Individual


GOLD
6.067
 
 
GR Chan Kim M | 11
WILT VALENCIA TAEKWONDO
 

SILVER
5.933
 
 
YW Jasper Tin M | 11
AKTC PHILIPPINES
 

BRONZE
5.900
 
 
GR Siegfre Robriga M | 12
POWERKICKS TAEKWONDO
 

BRONZE
5.567
 
 
PU Aneesh Rajared M | 12
OTA CHICAGO
 

# 810

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

TradPoom

1:45 pm - 4:00 pm

Individual


GOLD
5.667
 
 
BR Francis Cloma M | 11
PHILKO TAEKWONDO TRAINING CENT
 

SILVER
5.367
 
 
LB Jakub Piechni M | 12
OTA CHICAGO
 

# 809

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

TradPoom

1:45 pm - 4:00 pm

Individual


GOLD
5.633
 
 
WH William Wright M | 12
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.300
 
 
WH Gary Roland M | 12
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 883

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

TradPoom

1:45 pm - 4:00 pm

Individual


GOLD
5.733
 
 
RD Ananti Badhwar F | 12
MYKICKS TAEKWONDO
 

SILVER
5.667
 
 
DB Veronic Mendiet F | 12
OTA CHICAGO
 

BRONZE
5.533
 
 
DB Kaitlyn Jiang F | 11
OTA CHICAGO
 

# 882

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

TradPoom

1:45 pm - 4:00 pm

Individual


GOLD
6.133
 
 
PU Amanda Galletl F | 11
BAZTEKHAN USA
 

SILVER
6.067
 
 
DB Marie A Manjare F | 12
AKTC PHILIPPINES
 

BRONZE
5.600
 
 
GR Leticia Fernand F | 12
WILT VALENCIA TAEKWONDO
 

# 799

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 50 (41-50)

TradPoom

4:00 pm - 4:35 pm

Individual


GOLD
5.633
 
 
BL Demetri Styliar M | 45
OTA CHICAGO
 

SILVER
5.600
 
 
RD Aaron Brooks M | 42
MYKICKS TAEKWONDO
 

BRONZE
5.467
 
 
DB Tim OMeara M | 42
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
5.367
 
 
DB Kevin Peck M | 51
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 798

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 50 (41-50)

TradPoom

4:00 pm - 4:35 pm

Individual


GOLD
5.700
 
 
GR Nick Enage M | 49
QUEST TAEKWONDO
 

SILVER
5.500
 
 
RD William Krohn M | 50
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 800

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 50 (41-50)

TradPoom

4:00 pm - 4:35 pm

Individual


GOLD
5.867
 
 
3BL Richard Robriga M | 47
OTA CHICAGO
 

SILVER
5.600
 
 
5BL Kurt Jones M | 43
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 801

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Under 50 (41-50)

TradPoom

4:00 pm - 4:35 pm

Individual


GOLD
5.833
 
 
RD Xiaoyan Luo F | 46
QUEST TAEKWONDO
 

SILVER
5.600
 
 
RD Portia See F | 46
AKTC PHILIPPINES
 

BRONZE
5.533
 
 
RD CHARITY LAWSON F | 48
QUEST TAEKWONDO
 

# 797

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 50 (41-50)

TradPoom

4:00 pm - 4:35 pm

Individual


GOLD
5.733
 
 
YW Richard Epps M | 46
OTA CHICAGO
 

SILVER
5.600
 
 
GR Burke Larsen M | 43
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 881

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

SportPoom

10:00am - 11:00am

Individual


GOLD
6.367
 
 
GR Elliana Echavar F | 12
BAZTEKHAN USA
 

SILVER
6.233
 
 
OR Erika Faderog F | 12
PHILKO TAEKWONDO TRAINING CENT
 

BRONZE
5.833
 
 
YW Janna M Heyres F | 11
WILT VALENCIA TAEKWONDO
 

# 884

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

SportPoom

10:00am - 11:00am

Individual


GOLD
5.733
 
 
RD Kristia Polley F | 11
RYU'S TAEKWONDO
 

SILVER
5.400
 
 
BR Laroya Rain Os F | 11
CAMILING TAEKWONDO FIGHTERS
 

# 859

Court 1

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

SportPoom

10:00am - 11:00am

Individual


GOLD
5.633
 
 
BL Jomar C Andrade M | 12
AKTC PHILIPPINES
 

SILVER
5.600
 
 
BL Colton Crews M | 11
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 860

Court 1

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

SportPoom

10:00am - 11:00am

Individual


GOLD
6.233
 
 
2BL Landon Kang M | 11
USCR TAEKWONDO
 

SILVER
6.167
 
 
BL Ichiro Sumedca M | 12
AKTC PHILIPPINES
 

BRONZE
6.033
 
 
BL Aaron Lee M | 11
MARU TAEKWONDO
 

BRONZE
5.633
 
 
BL Josh Lo Atun M | 12
AKTC PHILIPPINES
 

# 862

Court 1

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

SportPoom

10:00am - 11:00am

Individual


GOLD
6.400
 
 
BL Alexand Ro M | 12
AKYI MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.667
 
 
BL Vanzel See M | 12
AKTC PHILIPPINES
 

BRONZE
5.633
 
 
BL Juan Mi Vallesp M | 11
AKTC PHILIPPINES
 

BRONZE
5.267
 
 
3BL Isaac Bae M | 11
USCR TAEKWONDO
 

# 845

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

SportPoom

10:00am - 11:00am

Individual


GOLD
6.300
 
 
BL Malia Bayudan F | 12
WHITE TIGER MARTIAL ARTS CENTER
 

SILVER
6.300
 
 
BL Riara Shiiba F | 12
WHITE TIGER MARTIAL ARTS CENTER
 

BRONZE
6.233
 
 
BL Rishina Abdon F | 11
AKTC PHILIPPINES
 

BRONZE
5.933
 
 
BL Natalye Tan F | 12
MYKICKS TAEKWONDO
 

# 844

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

SportPoom

10:00am - 11:00am

Individual


GOLD
6.133
 
 
BL Eva Lee Ro F | 12
AKYI MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.733
 
 
3BL Hannah Yang F | 11
USCR TAEKWONDO
 

# 858

Court 1

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

SportPoom

10:00am - 11:00am

Individual


GOLD
6.100
 
 
BL Vin Ice Simon M | 12
AKTC PHILIPPINES
 

SILVER
5.867
 
 
BL Stanley Rogers M | 12
AKTC PHILIPPINES
 

BRONZE
5.667
 
 
2BL Raiden Garner M | 12
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 863

Court 1

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

SportPoom

11:00am - 12:00pm

Individual


GOLD
5.500
 
 
RD Nate Shaffer M | 17
MYKICKS TAEKWONDO
 

SILVER
5.200
 
 
BR Clark Bugayon M | 16
AKTC PHILIPPINES
 

# 839

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

SportPoom

11:00am - 12:00pm

Individual


GOLD
6.467
 
 
3BL Lena Kang F | 17
USCR TAEKWONDO
 

SILVER
5.833
 
 
BL Michell Loefstr F | 18
MYKICKS TAEKWONDO
 

BRONZE
5.200
 
 
BL Alexia Fuentes F | 16
MARU TAEKWONDO
 

# 874

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

SportPoom

11:00am - 12:00pm

Individual


GOLD
6.167
 
 
RD Nikki Shim F | 16
WHITE TIGER MARTIAL ARTS CENTER
 

SILVER
5.467
 
 
RD Chevikh Ugalde F | 18
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
5.000
 
 
BR KYLA CA AUSTRIA F | 16
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 850

Court 1

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

SportPoom

11:00am - 12:00pm

Individual


GOLD
6.233
 
 
BL Conrad Means M | 16
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
6.100
 
 
BL Vin Axl Simon M | 17
AKTC PHILIPPINES
 

BRONZE
5.667
 
 
2BL Eric Lee M | 17
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 851

Court 1

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

SportPoom

11:00am - 12:00pm

Individual


GOLD
6.500
 
 
3BL Adrian Kakarek M | 16
AKYI MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.967
 
 
3BL Ryan Bae M | 16
USCR TAEKWONDO
 

BRONZE
5.867
 
 
BL Daniel Paul M | 18
RYU'S TAEKWONDO
 

BRONZE
5.700
 
 
BL Marcus Uy M | 17
POWERKICKS TAEKWONDO
 

# 903

Court 1

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

SportPoom

Individual


GOLD
5.667
 
 
BL Marc Recto M | 16
AKTC PHILIPPINES
 

SILVER
5.333
 
 
2BL Alexand Icalina M | 17
OTA CHICAGO
 

# 837

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

SportPoom

11:00am - 12:00pm

Individual


GOLD
7.200
 
 
3BL Kaitlyn Reclusa F | 17
BAZTEKHAN USA
 

SILVER
6.700
 
 
4BL Grace Kim F | 16
USCR TAEKWONDO
 

BRONZE
5.367
 
 
2BL Alyanna Albuja F | 17
OTA CHICAGO
 

BRONZE
5.233
 
 
BL Andrea Castill F | 17
AKTC PHILIPPINES
 

# 838

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

SportPoom

11:00am - 12:00pm

Individual


GOLD
6.500
 
 
3BL Emily Kwak F | 17
USCR TAEKWONDO
 

SILVER
6.267
 
 
BL Aliza Drabkin F | 18
MYKICKS TAEKWONDO
 

BRONZE
5.767
 
 
BL Ericka Foronda F | 17
POWERKICKS TAEKWONDO
 

# 834

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 30 (18-30)

SportPoom

1:00pm - 1:30pm

Individual


GOLD
6.500
 
 
4BL Beatriz Belicen F | 28
MYKICKS TAEKWONDO
 

SILVER
5.967
 
 
BL Eunice Ente F | 19
AKTC PHILIPPINES
 

BRONZE
5.600
 
 
BL Julien Santiag F | 19
AKTC PHILIPPINES
 

BRONZE
5.233
 
 
3BL Sandipa Amgai F | 25
NEPAL TAEKWONDO ASSOCIATION
 

# 835

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 30 (18-30)

SportPoom

1:00pm - 1:30pm

Individual


GOLD
6.500
 
 
BL Tricia Means F | 19
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
6.200
 
 
BL Jan Pau Generos F | 19
AKTC PHILIPPINES
 

BRONZE
6.000
 
 
BL SOPHIA CARAMAN F | 21
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 849

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 30 (18-30)

SportPoom

1:00pm - 1:30pm

Individual


GOLD
5.467
 
 
BL Gio De Los M | 23
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
4.767
 
 
BL Louie M Uy M | 21
AKTC PHILIPPINES
 

# 833

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 40 (31-40)

SportPoom

1:30pm - 1:45pm

Individual


GOLD
6.133
 
 
BL Tatyana Clark F | 40
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
5.767
 
 
5BL Jennife Davis F | 41
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 848

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 40 (31-40)

SportPoom

1:30pm - 1:45pm

Individual


GOLD
6.667
 
 
6BL Gilbert Jamena M | 40
MYKICKS TAEKWONDO
 

SILVER
5.833
 
 
4BL Sanjiv Nepali M | 35
NEPAL TAEKWONDO ASSOCIATION
 

# 832

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 50 (41-50)

SportPoom

1:45pm - 2:00pm

Individual


GOLD
5.733
 
 
GR Jennife Enage F | 47
QUEST TAEKWONDO
 

SILVER
5.600
 
 
GR Renee Porter F | 47
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 831

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 50 (41-50)

SportPoom

1:45pm - 2:00pm

Individual


GOLD
6.233
 
 
BL Shannon Kaul F | 44
AKYI MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.600
 
 
3BL Maria Kaiser F | 49
QUEST TAEKWONDO
 

# 847

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 50 (41-50)

SportPoom

1:45pm - 2:00pm

Individual


GOLD
6.100
 
 
4BL Andrew Asis M | 50
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

SILVER
5.400
 
 
5BL Raju Nagarko M | 51
NEPAL TAEKWONDO ASSOCIATION
 

BRONZE
5.100
 
 
BL Prem Ku Darnal M | 43
NEPAL TAEKWONDO ASSOCIATION
 

# 806

Court 2

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

SportPoom

10:00am - 10:30am

Individual


GOLD
5.633
 
 
GR Francis Meneses M | 8
PHILKO TAEKWONDO TRAINING CENT
 

SILVER
5.600
 
 
DB Zach Ga Gomez M | 8
AKTC PHILIPPINES
 

BRONZE
5.167
 
 
LB Lucas Chiu M | 7
AKYI MARTIAL ARTS
 

# 821

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Dragon (6-7)

SportPoom

10:00am - 10:30am

Individual


GOLD
4.867
 
 
GR ANDREA IYAYA F | 8
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

SILVER
4.167
 
 
GR Isla DeBerry F | 7
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 807

Court 2

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

SportPoom

10:00am - 10:30am

Individual


GOLD
4.700
 
 
BL Joshua Bae M | 8
USCR TAEKWONDO
 

SILVER
4.600
 
 
BL Lucas Benitez M | 7
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 885

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

SportPoom

10:30am - 11:15am

Individual


GOLD
5.200
 
 
DB JESSEN MELENDE F | 9
C. FORMANES TAEKWONDO CLUB
 

SILVER
4.633
 
 
DB Anna Perry F | 10
AKYI MARTIAL ARTS
 

# 826

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

SportPoom

10:30am - 11:15am

Individual


GOLD
3.967
 
 
BR DANIEL SENIQUE M | 10
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

SILVER
3.567
 
 
DB Ben lee M | 10
OTA CHICAGO
 

# 825

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

SportPoom

10:30am - 11:15am

Individual


GOLD
4.633
 
 
LB John Vi Uy M | 10
AKTC PHILIPPINES
 

SILVER
4.233
 
 
RD TaeHan McLean M | 9
RYU'S TAEKWONDO
 

# 898

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

SportPoom

10:30am - 11:15am

Individual


GOLD
4.967
 
 
DB Ma Mart Baltaza F | 10
AKTC PHILIPPINES
 

SILVER
3.833
 
 
BR LEM JOA ANDAYA F | 10
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 899

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

SportPoom

10:30am - 11:15am

Individual


GOLD
4.733
 
 
GR Kaila Bayudan F | 9
WHITE TIGER MARTIAL ARTS CENTER
 

# 846

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

SportPoom

10:30am - 11:15am

Individual


GOLD
5.267
 
 
BL Chandra Floren F | 9
AKTC PHILIPPINES
 

SILVER
5.000
 
 
2BL Rachell Bae F | 10
USCR TAEKWONDO
 

BRONZE
4.267
 
 
BL Irene Cho F | 9
USCR TAEKWONDO
 

BRONZE
3.967
 
 
BL Elena S Purdy F | 9
RYU'S TAEKWONDO
 

# 901

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

SportPoom

Individual


GOLD
3.633
 
 
BR Connor Schelp M | 10
AGBON MARTIAL ARTS
 

# 827

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

SportPoom

10:30am - 11:15am

Individual


GOLD
4.400
 
 
2BL Elijah Kim M | 10
USCR TAEKWONDO
 

SILVER
4.100
 
 
BL Ethan Choe M | 9
USCR TAEKWONDO
 

BRONZE
3.500
 
 
BL Sean Bailey M | 10
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 828

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

SportPoom

10:30am - 11:15am

Individual


GOLD
4.267
 
 
2BL Levin Kim M | 9
USCR TAEKWONDO
 

SILVER
3.067
 
 
BL Andy Nakamur M | 9
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 868

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

SportPoom

10:00am - 11:00am

Individual


GOLD
5.267
 
 
BR EMILIO BASINGA M | 12
C. FORMANES TAEKWONDO CLUB
 

SILVER
5.133
 
 
BR Joshua Pelobel M | 11
PHILKO TAEKWONDO TRAINING CENT
 

BRONZE
4.933
 
 
BR Raphael Ingco M | 11
MI-BLACK TAEKWONDO
 

BRONZE
4.367
 
 
RD Brian C Gilmore M | 11
RYU'S TAEKWONDO
 

# 841

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

SportPoom

11:15am - 2:00pm

Individual


GOLD
6.200
 
 
3BL Jenna Kim F | 15
USCR TAEKWONDO
 

SILVER
6.167
 
 
2BL Alana Heinric F | 14
AKYI MARTIAL ARTS
 

BRONZE
5.600
 
 
BL Frances Robriga F | 15
POWERKICKS TAEKWONDO
 

BRONZE
5.467
 
 
BL Amelia Sajo F | 13
MYKICKS TAEKWONDO
 

# 867

Court 2

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

SportPoom

11:15am - 2:00pm

Individual


GOLD
5.267
 
 
RD Arnav Nair M | 13
WHITE TIGER MARTIAL ARTS CENTER
 

SILVER
4.767
 
 
RD Robert Archer M | 14
RYU'S TAEKWONDO
 

# 865

Court 2

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

SportPoom

11:15am - 2:00pm

Individual


GOLD
5.300
 
 
BR MARKQUE TADEO M | 13
C. FORMANES TAEKWONDO CLUB
 

SILVER
5.200
 
 
BR Shin Av Diata M | 14
AKTC PHILIPPINES
 

BRONZE
4.933
 
 
RD Cody Feng M | 15
MYKICKS TAEKWONDO
 

BRONZE
4.567
 
 
RD Layne Woodard M | 14
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 857

Court 2

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

SportPoom

11:15am - 2:00pm

Individual


GOLD
5.400
 
 
BL Luke Dougher M | 15
MYKICKS TAEKWONDO
 

SILVER
5.167
 
 
BL Aidan Acosta M | 14
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

BRONZE
5.100
 
 
BL Lebron Alemani M | 15
AKTC PHILIPPINES
 

BRONZE
4.533
 
 
BL Mehrzad Enjavi M | 13
AKTC PHILIPPINES
 

# 875

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

SportPoom

11:15am - 2:00pm

Individual


GOLD
5.667
 
 
OR Madelin Rivette F | 15
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.367
 
 
OR Beatriz Buenafl F | 13
PHILKO TAEKWONDO TRAINING CENT
 

# 876

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

SportPoom

11:15am - 2:00pm

Individual


GOLD
4.933
 
 
GR Madilyn Dandan F | 13
QUEST TAEKWONDO
 

SILVER
4.467
 
 
GR ALAINA OCAMPO F | 13
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

BRONZE
4.233
 
 
LB Ruth Da Malana F | 14
AKTC PHILIPPINES
 

# 843

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

SportPoom

11:15am - 2:00pm

Individual


GOLD
4.733
 
 
2BL MARIA J AMBULO F | 15
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

SILVER
4.667
 
 
BL Grace Thomas F | 13
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
4.467
 
 
BL Jada Ed Villodr F | 14
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 852

Court 2

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

SportPoom

11:15am - 2:00pm

Individual


GOLD
5.867
 
 
3BL Jacob Varney M | 14
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.667
 
 
BL Abraham Martin M | 15
AKTC PHILIPPINES
 

BRONZE
5.400
 
 
BL Nathan Tan M | 15
MYKICKS TAEKWONDO
 

BRONZE
5.300
 
 
2BL Shane Tector M | 13
AKYI MARTIAL ARTS
 

# 842

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

SportPoom

11:15am - 2:00pm

Individual


GOLD
6.100
 
 
3BL Lia Chang F | 14
USCR TAEKWONDO
 

SILVER
5.867
 
 
BL Angelic Somera F | 15
AKTC PHILIPPINES
 

BRONZE
5.733
 
 
BL Cris Ea Catindi F | 13
AKTC PHILIPPINES
 

# 878

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

SportPoom

11:15am - 2:00pm

Individual


GOLD
5.400
 
 
BL Leslie Reclusa F | 14
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
5.333
 
 
DB Skyler Edwards F | 15
PHILKO TAEKWONDO TRAINING CENT
 

BRONZE
4.567
 
 
RD Mariah Nixon F | 14
RYU'S TAEKWONDO
 

BRONZE
3.967
 
 
BR GWYNE J FAUSTIN F | 13
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 854

Court 2

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

SportPoom

11:15am - 2:00pm

Individual


GOLD
5.633
 
 
2BL Patrick Kuprewi M | 15
AKYI MARTIAL ARTS
 

SILVER
4.933
 
 
BL Cameron Dicen M | 14
AKTC PHILIPPINES
 

BRONZE
4.933
 
 
3BL Noah Yang M | 13
USCR TAEKWONDO
 

BRONZE
4.900
 
 
2BL Cori Lee M | 14
WHITE TIGER MARTIAL ARTS CENTER
 

# 889

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

SportPoom

11:15am - 2:00pm

Individual


GOLD
5.533
 
 
DB Abigail Dela Cr F | 14
QUEST TAEKWONDO
 

SILVER
5.300
 
 
RD Angel M Miranda F | 13
AKTC PHILIPPINES
 

# 840

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

SportPoom

11:15am - 2:00pm

Individual


GOLD
5.800
 
 
BL Myiesha Uy F | 14
POWERKICKS TAEKWONDO
 

SILVER
5.367
 
 
3BL Sophia Bae F | 13
USCR TAEKWONDO
 

BRONZE
5.233
 
 
BL Zoompwi Lwin F | 13
AKYI MARTIAL ARTS
 

BRONZE
4.767
 
 
BL Ada Hel Andrade F | 13
AKTC PHILIPPINES
 

# 853

Court 2

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

SportPoom

11:15am - 2:00pm

Individual


GOLD
5.933
 
 
2BL Connor Tector M | 14
AKYI MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.900
 
 
3BL Lawrenc Kang M | 13
USCR TAEKWONDO
 

BRONZE
4.200
 
 
BL Ethan T Scoggan M | 13
RYU'S TAEKWONDO
 

BRONZE
4.033
 
 
BL Arkin J Rosales M | 13
AKTC PHILIPPINES
 

# 866

Court 2

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

SportPoom

11:15am - 2:00pm

Individual


GOLD
5.100
 
 
PU Jose An Pareja M | 13
AKTC PHILIPPINES
 

SILVER
4.900
 
 
OR Brodric Reed M | 15
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 877

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

SportPoom

11:15am - 2:00pm

Individual


GOLD
5.400
 
 
DB KRYSTEL BARBUCO F | 14
C. FORMANES TAEKWONDO CLUB
 

SILVER
4.433
 
 
LB Mariell Riocasa F | 13
AKTC PHILIPPINES
 

BRONZE
4.400
 
 
DB Eva Kim F | 15
AKYI MARTIAL ARTS
 

# 902

-ne-

Gender:OPEN

Div:OPEN

-ne-

Individual